close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Alkoholové vstřebávání, aneb každý jsme jiný

16. january 2015 at 22:07 | Coneja |  Názory

Zdravím conejáci ;)),
v první řadě vám chci poděkovat za několik málo drobností - i přes moji párdenní neaktivitu jste tu stále byli se mnou a toho si moc vážím :)). Za odměnu jsem pro vás sestavila po vcelku úspěšném (aspoň doufám) článku - 6 typů lidí v MHD - další článek do série, a to tenhle :). Týká se našeho věrného kamaráda - alkoholu, a 10ti typů jeho konzumentů. Užijte si ho :))

Veselá kopa

Stačí dva panáčky a tento člověk se válí po zemi, směje se a baví tím celé okolí. Obvykle se směje každé hovadině, kterou vysloví kdokoli z přítomných. V nižším stupni opilosti z něj srší hromada vtipů, zábavných scének a slovník hříček. V silnější fázi je bohužel často iniciátorem ztřeštěných nápadů, které v devadesáti procentech nekončí ničím dobrým. Ke konci večera už sebou většinou nepřítomně plácá na podlaze a brečí smíchy až do vyčerpání.
Vlastnosti: Vtipný, šílený, nápaditý

Plaz

Tohoto človíčka za celý večer nepřesvědčíte, že už by měl jít domů, jelikož má v sobě dvě flašky vodky, protože vám bude stále tvrdit, že není opilý. Většinou neumí odhadnout svoji hranici a tak se začne motat jako jeden z prvních v partě. Když jsou ostatní teprve v náladičce, on už zvrací do záchodu, květináčů, maminčiny šperkovnice a v podstatě do všeho, co mu přijde pod ruku. V pozdních hodinách se plazí po zemi a naříká, že je mu strašně špatně. Typickým znakem plaza jsou ústa od zvratků a vymazaná paměť hned následující ráno.
Vlastnosti: Poblitý, nepoužitelný, tvrdohlavý

Elegán

Elegáni pijí pouze v přítomnosti opačného pohlaví (nebo prostě toho, které je přitahuje), jelikož ožírání s kamarády jim přijde dostatečně podřadné. Pijí jenom ta nejdražší vína a po celou dobu od nich můžete slyšet různé znalecké komentáře o jejich kvalitě, barvě, ročníku, chuti a podobně. Pokud se chcete stát dobrým elegánem, stačí víno přiložit lehce na jazyk, ochutnat, dlouho přemýšlet, zakvedlat skleničkou a chvíli hledět dovnitř. Později můžete pronést nějakou poznámku o Francii a máte hotovo. Opravdového znalce (kterého uznávám) od elegána poznáte tak, že se vám své názory nebude snažit vnucovat a nebude vás chtít poučovat o všem, na co sáhnete.
Vlastnosti: Nóbl, snob, namyšlený

Dumavý

Dumavá bývá obvykle až několikátá fáze opilectví v pořadí, ale samozřejmě můžeme najít i exempláře, které do toho spadnou rovnou. Tento člověk se po několika pivech začne tvářit zamyšleně a vypravuje ze sebe vznešené myšlenky a názory. Často se snaží rozluštit smysl života, vyřešit hladomor nebo světový mír. Můžete si s ním celkem příjemně popovídat, ovšem až do té doby, dokud do sebe nekopne další pivo a nezmění se v plaza (viz výše) nebo v jinou z uvedených kategorií.
Vlastnosti: Přemýšlivý, klidný, originální

Soviet!!

Tento člověk v sobě má XY promile, za večer toho vypil asi tolik, co vy za život, ale pořád se tváří klidně, vyrovnaně a dá se s ním normálně mluvit. Soviet se vyznačuje především v počtu prázdných sklenic všeho druhu na stole a blaženým úsměvem na tváři. Často bývá chudákem, který tahá své nepoužitelné kamarády domů a jako jeden z mála si téměř všechno pamatuje. Jeho nevýhodou je ale to, že při vymýšlení nějakého nesmyslu se velice rád zapojí a pak jen z koutku sleduje, jak ostatní trpí v důsledku jeho nápadu.
Vlastnosti: Odolný, podlý, Rusák

Zuřivec

S tímto člověkem není moc dobré přicházet do kontaktu. Do hospody, či jiných podniků, chodí pouze proto, aby se s někým porval. Většinou je to zakomplexovaný idiot, který není schopen za střízliva otevřít pusu, ale v roušce alkoholu musí někoho sejmout. Vytočí ho úplně cokoli a vždycky hledá jakoukoli záminku pro rvačku. Poznávacím znamením často bývá neandrtálský zjev a vyjadřování na úrovni nižších primátů
Vlastnosti: Rváč, kretén, hovado

Fejkr

Tato skupina lidí spíše zahrnuje mladší ročníky, kteří se bojí policie a rodičů. Se svými čtrnáctiletými kamarády si hrají, jako jsou strašně opilý po jednom loku, ale když jim zavolá máma, že už se stmívá a musí domů, okamžitě jednají jak střízliví, jelikož střízliví jsou. Odhalit je můžete podlým tríčkem s nealko pivem, kdy vám budou tvrdit, že už před tím něco měli. Často se svou hranou opilostí snaží přiblížit ke svému vysněnému objektu a popřípadě omluvit své trapné chování, protože by se jinak museli stydět.
Vlastnosti: Lháři, baliči

Depkaři

Je to velmi smutné, tato skupinka lidí se místo bavení většinou po alkoholu musí vyplakat. Pijí na žal a to je ničí. Večer se přilepí na náhodného kolemjdoucího a svěřují mu své boly a trápení. Když se vypovídají ze svých nevěr, zrad, úmrtí v rodině a příšerné práci, začnou plakat ještě víc, obvykle až do vyčerpání. Doporučuji s sebou v tašce nosit krabičku antidepresiv, nebo navštívit psychologa.
Vlastnosti: Nešťastní, smutní, ubrečení

Striptér šukátor

Tohoto člověka naleznete s nějakou tou promilí v krvi na stole, jak se sebe shazuje oblečení, nebo se prapodivně kroutí a svléká. Pozor! Vůbec nezáleží na vzhledu, věku nebo pohlaví, v tu chvíli je to totiž každému úplně jedno. Smutná část je, že se obvykle takováto osoba nechá snadno svést nebo zbouchnout nějakým pobudou či pobudicí a ráno po noci králičích rituálů má akorát výčitky a pocit hanby.
Vlastnosti: Naháč, absolutně mimo

"Dencr"


V komorní sestavě pár přátel ho pravděpodobně nenajdete, jelikož jeho revírem jsou diskotéky. Často bývá v reálu nesmělým hochem, který do sebe nakope pár panáků, aby sbalil nějakou tu slečnu. Bohužel, slečny na motající se mimoně, co ze sebe nejsou schopni v důsledku alkoholu nic vykoktat (nebo je v horším případě ještě pozvrací), moc nejsou, a tak svou snahu po nějaké době vzdají a snaží se zapůsobit alespoň rozjetým tancem na parketu. Vždycky tančí sami, nebo s nějakým předmětem (bota, koště, flaška a podobně...). Obvykle se v davu ztratí, ale i při romantickém ploužáku vesele "paří" na parketu a rozhazují rukama kolem sebe. Ani prázdný parket je neodradí, mají silnou výdrž.
Vlastnosti: Zoufalí, ve vlastním světě

Opět bych ráda dodala, že články tohoto typu jsou pouhá nadsázka a mají za účel jenom bavit :). Nechci tím nikoho urazit, a proto to berte s humorem ;))

Vaše CONEJA ;)

Procházíte fázemi opilosti, nebo si držíte jenom jednu?

Jaká skupina je vám nejbližší?

Tequila silver nebo gold? ;)

Podělte se do komentáře! (Ideálně o nějaké hmorné zážitky :P)

 

1 person judged this article.

Comments

1 Njina Njina | Email | 16. january 2015 at 22:35 | React

Nazdar, nazdar! :-D Perfektní článek...  Přesně vystihuje mě i moje kamarádky a kamarády, když se sejdeme tak jednou za čtvrt roku na nějyký PÁÁÁRTY :-D
Jeden se tam "plazí", druhej "filosofuje" a já tam šťastně popíjím s těma ostatníma, kteří zatím ještě neklouzli do jiných fází opilosti, než je ta veselá "pááárty" náladička... :-D
Doporučuju se nahrávat... :-D Máte pak děsnou pr-de-linku z toho, co jste v takovejch stavech říkali... :-D
Piju zlatou Tequilu, ale spíš sem na voděnky - ovšem čistý! Z jinejch mi je blbě  :-! :-D A jabkovýho Jelzina nemůžu ani cejtit od minulý "sešlosti" :-D
Dík za pobavení... :-P
Zejtra si na tvůj článek určitě vzpomenu - ať už to bude v jakýkoli fázy :-D
Čus Njina 8-)

2 Kristeen Kristeen | Web | 16. january 2015 at 22:46 | React

Super článok :'D Ozaj som sa dobre nasmiala :)

3 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 16. january 2015 at 22:50 | React

[1]: Tak to má být! :D :)) ... Taky už jsem byla párkrát natočena, ale v dobrém duchu naší společnosti toto video bylo smazáno ;) :D .. Užijte si zítřek! :D

[2]: Děkuju ti :).. účel splněn! ;)

4 Andrew Andrew | Email | Web | 17. january 2015 at 2:19 | React

Je to moc hezky napsaný! :D
Nooo tak já si fázemi opilosti rozhodně procházím - většinou jsou to vždycky  ty veselé nálady někdy trochu říznuté s přemýšlivými :D Ale skupina se u mě asi určit přímo nejde...krom těch agresivních a vyloženě poraženeckých mám od každého trochu :D Nooo a když už teda  tequilu, tak zlatou, ale víc než to mám raději whisky - Jim Beam, nebo Jack Daniel's :D

5 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 17. january 2015 at 7:59 | React

[4]: Děkuji ti :D :)) ... Já jsem právě taky příznivec zlaté tequily, ale přišlo mi, že většina mých známých pije stříbrnou, tak jsem ráda, že někdo taky sdílí můj názor :D ..

6 Nila Nila | Web | 17. january 2015 at 12:15 | React

Bezva článek :3 No tak já sem se v životě opila jen 2x,takže moc zážitků na vyprávění nemám tedy :D Ale nejbližší je mi ta první skupina " Veselá kopa" jenže s tím rozdílem,že já jsem Veselá kopa bez alkoholu :D Nepotřebuju alkohol abych se smála na celé kolo,to hravě dokážu i s obyčejnou vodou :D :D :D Vždycky,když se něčemu rozesměju,bavim tím celé okolí :D :D Takže jo,Veselá kopa to je moje :3 Myslím,že si to perfektně vystihla ;-) a Do jaký skupiny vlastně patříš ty Conejo? :3 :-) Opakuju...cool článek :P

7 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 17. january 2015 at 14:05 | React

[6]: Však nejlepší jsou lid, co se umí bavit i bez alkoholu :) .. Já jsem taky spíš kombinace .. jako mladší jsem si procházela většinou fázemi - veselá kopa, striptér a depkař . ale teď to naštěstí zůstalo jen u toho začátku :))

8 ~*~Janii~*~ ~*~Janii~*~ | Web | 19. january 2015 at 18:23 | React

skvělý článek :D Já osobně nevím kam bych se zařadila, nezvracím po alkoholu vůbec a to klidně můžu vypít flašku ruma, prostě nezvracím :D Řekla bych že na mě nesedí ani zuřivost nebo elegán, dumavý soviet.
Dencr taky moc ne ale už se stalo, že jsem to obač trochu víc rozjela naštěstí mě podpořili kamarádi :D
Striptéry šukátory nesnáším nejvíc, fakt nenávidím ty diliny co se ukazujou a daj každýmu :D Myslím , že  kdybych byla totálně namol, tak takhle se nikdy neponížím a prostě mám svoji úrověn :D
Bohužel musím se řadit k depkařům neříkám, že vždycky, ale už se HODNĚKRÁT stalo, že jsem brečala, ať už to mělo důvod nebo nemělo bývám hrozně lítostivá a všechno vidím černě a nebo naopak jsem veselá kopa :D

9 ~*~Janii~*~ ~*~Janii~*~ | Web | 19. january 2015 at 18:25 | React

[8]: a za mlada jsem byla trochu fejkr a moje kámoška v tom byla jednička bohužel si to myslela jen ona protože všichni jí prokoukli :D

10 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 19. january 2015 at 18:58 | React

[8]: Koukám, že jsi celkem rozmanitá ;D .. ale to je jen dobře ;)

11 therealtrue22 therealtrue22 | Web | 10. april 2015 at 20:36 | React

Nejvíc řádím po tequile, proto ji nepiju...pokud nechci řádit :-D Jinak jsem zastánce všeho s mírou, ačkoliv je pravda, že v alkoholu je pravda, kolik pravých tváří již odhalil... :-x

12 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 10. april 2015 at 22:07 | React

[11]: Přesně :) .. míra je míra , ale člověk si občas mozek vypláchnout prostě musí! :D

13 AB AB | Email | Web | 21. april 2015 at 17:37 | React

Mám obvykle čtyři fáze - prvně jsem zamyšlená, pak živě diskutuji o komunismu, potom chytám hysterický záchvaty a nakonec bliju jak Alik :D Ale alkohol je kamarád, takže okolí je zvyklé a už se za sebe snad ani nestydím :D

14 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 21. april 2015 at 17:42 | React

[13]: Důležité je předem upozornit :-D

15 smartly smartly | Web | 22. october 2017 at 23:39 | React

Najhorší sú Rýchlopiči. Môžeš sa snažiť ako chceš, ale stačí trikrát po sebe ísť von s Rýchlopičmi, a aj ty sa premeníš na Rýchlopiča. Potom po pár mesiacoch visia  diplomy s názvom Hlavný sponzor podniku a tvojim menom v barových vitrínach po celom meste a ty len spomínaš: "Kde sú tie časy, keď stačil dvojciferný počet panákov?" A tak sa z teba stane Makač Dvojzmenný a Pič Hodinový. Rýchlopiči sú zlo! Mali by sa zakázať Ústavným zákonom!

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama