close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Caitlyn 15

7. january 2015 at 22:38 | Coneja |  Caitlyn

Konečně jsem našla chvíli a napsala pro vás další díl Caitlyn! :) Bude o něco peprnější, tak si děti zakryjte oči ;))


Těch několik měsíců uteklo jako voda a pomalu se začalo schylovat k nejkrásnějšímu období v roce - Vánocům. S Frankem jsem si během té doby v odloučení vyměnila pár mailů, ale nic víc. Stejně jsem během školy neměla čas a upřímně ani chuť komunikovat s někým z domu. Občas jsem zavolala mámě, ale jinak jsem se socializovala pouze na univerzitě.
Mezi mnou a Deanem se věci odehrávaly velmi pomalu, ale dalo by se říct, že když napadnul první sníh, už jsme spolu oficiálně chodili. Měla jsem ho ráda, ale nedokázala jsem mu to říct, jelikož jsem si nikdy nebyla jistá, jestli ho opravdu miluju. Možná jsem do něj byla zamilovaná, ale milovat a být zamilovaný jsou dvě rozdílné věci, ač spolu související a většinou na sebe navazující. Nicméně když jste zamilovaní a nepřichází fáze milování, jako takového, začínáte pochybovat nejen o sobě, ale i o celkové síle a pevnosti vašeho vztahu. Zamilovanost je pouze přechodný stav. Je to ta chvíle, kdy nosíte hlavu v oblacích, a svět vám připadá perfektní. Vaše druhá polovička je pro vás vším a trávíte spolu téměř veškerý svůj čas. Musím říct, že Dean se o mě staral krásně, možná to bylo jeho otevřenou povahou, ale právě ta zamilovanost mu zářila z očí, kdykoli na mě pohlédl. Každopádně fázi zamilovanosti lidé utínají větou "Miluji tě", a v tom momentě se pro ně stáváte milovanou osobou. V takovéto situaci nastane moment blaha. Láska vyšplhá na maximum a vy se cítíte ještě více opiti, než ve fázi předchozí. I když první "Miluji tě" uslyšíte jen jednou, druhá složka - milování - je dlouhý proces. Trvá měsíce, roky, někdy trvá i celý život, a to je na tom to kouzelné. Ale bohužel, jak jsem zmínila, zamilovanost není věčná, a pokud vyprchá a vy nestihnete přejít do stavu milování, veškerý čas s vaším protějškem se velice rychle může obrátit proti vám a vy se octnete v situaci, kdy se chcete rozejít a nevíte proč - ačkoliv důvod je jasný - nemilujete. Většinou takovéto chvíle uvědomění vedou k oboustranné bolesti, kdy vy toužíte zůstat přáteli, protože si dále rozumíte a je vám fajn, jen prostě víte, že to není ten pravý, což je ale pro vaši polovičku nepředstavitelné, jelikož ona vás za toho pravého považuje.Bylo čtyřiadvacátého prosince a mě čekala návštěva z domu. Abby i Dean odjeli domů ke svým rodičům, ale já chtěla zůstat tady, takže se rodina musela dostat za mnou. Celé ráno jsem byla nervózní. Uklízela jsem, vařila a sehnala nějaké drobné dárky, vzhledem k tomu, že na příležitostných brigádách si člověk moc nevydělá.
Okolo oběda zazvonil zvonek. Když jsem otevřela, máma, Gill i Frank stáli ve dveřích. Pocity se ve mně horlivě mísily. Čtvrt roku jsem je neviděla. Gill měla pořád svůj roztržitý úsměv na tváři, máma poklidný pohled v očích a Frank svoje hebké dlaně. Máma mě objala jako první.
"Ahoj zlatíčko, veselé Vánoce! Strašně si mi chyběla." Řekla hned při příchodu.
Pozvala jsem je všechny dál a usadili jsme se na gauč do obýváku.


Gill začala vyprávět své veselé historky z knihovny, ale já ji téměř neposlouchala. Všichni tři symbolizovali můj domov, ale já se domů vrátit nechtěla. Děsila mě pouhá myšlenka na návrat. Jít zpět do staré práce nebo se potkat s Amy. Nejvíc mě děsila vzpomínka na Jeremyho, Cam a policii. Doufala jsem, že studium v jiném státě mě natolik zaměstná, že uteču před svojí minulostí, ať tou, kterou si pamatuji nebo ne. Opak byl pravdou a mně se během Gillina vyprávění odehrávaly v hlavě děsivé scénáře.
Máma mi povídala o panu Hogginsovi, o svých přátelích a o změnách, které doma provedla. Celé odpoledne jsme se příjemně bavili. Slavnostní večeři jsme měli už okolo páté, jelikož všichni byli unavení z té dlouhé cesty. Navečer došlo i k rozdávání dárků, i když cítila jsem se hloupě, kvůli své finanční tísni na úkor jejich kvality. Dostala jsem spoustu krásných věcí, od maminky pár kousků oblečení, Gill mi nečekaně přinesla spoustu knih a Frank, ten mizera jeden, mi donesl dvě lahve vodky, abych prý na mejdanech nebyla za trubku, jak roztomilé. Pustili jsme si několik Vánočních filmů a já se najednou cítila dobře. Uvědomila jsem si, že jsem vlastně Vánoce, jako takové ještě nezažila, ale přesto se mi v hlavě uchovaly vánoční zvyky a tradice. Nerozuměla jsem vlastnímu mozku, ale byla jsem ráda, že moje 'první' Vánoce ve mně vyvolaly tak uspokojivou náladu.
Když skoro odbíjela půlnoc, ubytovala jsem mámu a Gill v ložnici pro hosty. Frank měl spát na Abbyině posteli a ačkoli se za celou dobu ani slůvkem nezmínil o Amy, byla jsem celkem nervózní s ním večer mluvit.


Hned jak jsme vešli do pokoje, Frankovi se rozzářily oči, když spatřil Abbiynu herní konzoli. Nemohla jsem odolat a vyzvala ho na souboj v nějaké hře, chybělo mi to jeho dětské nadšení.
"Vůbec ses nezměnil." Řekla jsem, když jsem spatřila jeho prsty, jak hbitě poskakují po všech tlačítkách a vzpomněla jsem si na 'onen' večer.
"To bys ani nevěřila, kolik se toho změnilo." Soustředil svůj pohled přímo na televizi a komicky se natáčel po směru svých skoků na obrazovce.
"Co se změnilo? Povídej." Vybídla jsem ho zvědavě.
"Ve městě je teď šílenej chaos. K nám do knihovny má přijet John Grabbson, autor slavného bestselleru Pokleknutí, a bude mít autogramiádu. Máma bude celou noc v tahu připravovat tu akci, chceš přinést podpis?" Grabbsonovy knihy jsem moc nemusela, byly většinou dost plné nepoutavých monologů a některé z nich byly psány pouze jednou větou, a to se sakra špatně čte. Nicméně Pokleknutí jsem četla a zaujala mě tam krásná filosofická pasáž o smíření se se smrtí.
"To by bylo super, díky."
"Plánuju tu noc, kdy bude máma pryč, oslavit svoje osmnáctiny." Nejradši bych mu řekla, že osmnáctiny se musí zapít, ale jak bych mohla, když jsem si vlastní nepamatovala.
"Pozval bych tě, ale předpokládám, že se budeš muset učit na zkoušky." Co jsem si mohla víc přát, šílenou oslavu plnou nevyzrálých, přiopilých kluků a polooděných atraktivních slečen, nebo večer proležený v knížkách, popřípadě v Deanově objetí? Měla jsem vcelku jasno.
"To budu muset, nezlob se." Nevěděla jsem, jak se chovat. Frankovy kučeravé vlasy sálaly jeho obvyklou vůní a on mě stále nepřestával okouzlovat. Jenže byla jsem zamilovaná do Deana. Nechápala jsem, co to znamená. Je to pouhé poblouznění? Nebo snad stesk po domově? Na druhou stranu jsem si vzpomněla na svůj poslední den ve městě a na náš poslední rozhovor. Nedokázala jsem identifikovat svoje city k Frankovi, a tak jsem usoudila, že by bylo nejlepší jít spát.

Skočila jsem se umýt a nachystat na spaní. Když jsem se natáhla do své spodní postele, Frank už ležel nahoře. Zhasla jsem světlo, popřáli jsme si dobrou noc a nastal dlouhý moment ticha. Z ničeho nic mě znovu polila nervozita, ale po krátkém přemýšlení jsem se přikryla a pokoušela se usnout. Když už jsem byla téměř ponořena v říši svých snů, ozvalo se nesmělé: "Spíš?" Pocit nervozity se opět vrátil.
"Už jsem zabírala." Zasmála jsem se.
"Promiň, já jen, že nemůžu usnout."
"Děje se něco?" Můj zájem stále stoupal.
"Mám trochu problémy s mámou."
"Chceš si o tom promluvit?"
"Ještě jsem se s tím nikomu nesvěřil a ty jsi dospělá a máš o věcech přehled, možná bys mi poradila." Ach, ten hlupáček. Sama jsem ztracena ve své vlastní minulosti. Nebyla jsem si jistá, jestli mi přísluší radit ostatním, nicméně chtěla jsem mu pomoct.
"Jistě, poslouchám."
"Ten den, kdy jsi odjela, jsem hodně přemýšlel. Přemýšlel jsem o všem, co jsi mi kdy řekla. O těch věcech na pláži, o tom, cos mi pověděla, než jsi odjela. Začal jsem se cítit konečně jistý a sebevědomý. Večer přijela Amy a chtěla si povídat. Když jsem se zmínil, že mi budeš chybět, udělala mi příšernou scénu. Z nějakýho důvodu tě nemá ráda. Začalo to sice takovou drobnou prkotinou, ale začala mi dělat naschvály, že prý mi to patří. Na její přání jsem se přestal scházet s kamarádkami, ale když mi zakazovala i kamarády, dokonce i mého nejlepšího přítele, připadal jsem si jako její otrok. Promlouval jsem s ní, žádal jsem ji, aby toho nechala, ale tehdy ji ta poznámka natolik rozhořčila, že mě donutila, abych veškerý čas ve společnosti trávil jenom s ní. Nevydržel jsem takový nátlak a ukončil náš vztah. Máma si myslí, že jsem se nezachoval správně a tlačí na mě, abych se k ní vrátil."
Byla jsem ohromena, chudák kluk.
"Je to tvůj život a tvoje rozhodnutí, já bych se zachovala stejně. Pokud to máma nechápe, zkus jí to vysvětlit. A jestli ani to nezabere, tak to nech plavat, než jí to dojde. Nic jiného teď stejně dělat nemůžeš." Pokoj opět zamořilo hluboké ticho.
"Franku?" Oslovila jsem ho, nevěděla jsem, jestli jsem se ho nedotkla.
Na to on se dotkl mě. Jeho dlaň sjížděla po mém pravém boku.
"Co to děláš?" Byla jsem vyvedena z míry.
"Caitlyn," přilehl si ke mně, "celej večer se ti to snažím říct. Chybíš mi. Od té doby, co jsi odjela, na tebe pořád myslím." Přitiskl si mě k sobě a něžně mě políbil. Jeho iniciativa mě neskutečně překvapovala. Něžné polibky vrcholily v neskrývanou vášeň a srdce se mi chvělo vzrušením. Frankovy ruce mi projížděly po zádech, až se jedna nenápadně dobyla pod tenké triko a lehce stiskla nabízené ňadro. V tu chvíli jsem jej odsunula.
"Tohle nemůžeš, Franku, to se nedělá." Racionalita se snažila přebít veškeré libido, které se hlásilo o svoje místo.
"Mám teď novou známost, záleží mi na tom, nechci o něj přijít, rozumíš? Nebudu nikoho podvádět. Za celýho čtvrt roku jsme si vyměnili pár esemesek a nějaký ten mail. Myslíš si, že sem teď můžeš jen tak nakráčet a doufat, že budu tvá? Tohle se nedělá." Uvědomila jsem si, že mě ani tolik nerozhořčilo Frankovo sebevědomé dobývání, jako spíš to, že se mi za celou dobu skoro neozval. Držela jsem si ho pažemi od těla a přála jsem si, aby vstal a šel zase spát a já bych nemusela čelit nepříjemným následkům. Jenže on nešel. Jeho dlaň se sunula po mém břiše, až se dotkla mého rozkroku.
"Nebraň se tomu, Caitlyn." Pošeptal mi a při každém dotyku jeho prstů na ony zmíněné partie jsem sváděla vnitřní boj a snažila se zachránit svoji lásku k Deanovi, důsledkem však bylo pouze tiché vzlyknutí. Laskal mě svým hřejivým dechem a ponořil se do mého rozbušeného hrudníku. Jemně jsem ho vískala ve vlasech, sledovala jeho paže, na kterých se pomalu objevovaly náznaky maskulinity a děkovala Bohu, že jsme tady spolu. Milovali jsme se, ač nejistě a nesměle, pořád jsme se milovali. Vnímala jsem, jak do mě proniká s láskou a s nevinným nasazením. V ten okamžik jsem v něm spatřila muže. Dětská nevinnost zmizela a já si k době tiskla dospělého muže, který napjatě poslouchal každý můj vzdech plný lásky a touhy. Záviděla jsem stěnám v pokoji, že jsou svědkyněmi této nádherné události. Najednou se veškeré napětí uvolnilo a já prožila nepopsatelný moment nahromaděné touhy. Utěšeně jsem se schoulila vedle něj a oddechovala s blaženým výrazem ve tváři. Frank mě objal a políbil na čelo. S úsměvem jsem sledovala, jak usíná. Otočila jsem se obličejem ke stěně a zavřela oči. Spatřila jsem před sebou obraz zlomeného Deana. Vyděsila jsem se a veškeré výčitky mi dopadly na hlavu.
Co jsem to udělala...

Pokračování příště

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Andrew Andrew | Email | Web | 7. january 2015 at 23:18 | React

ooo...skvělý...je to moc hezký :)
Jsem zvědavej na pokračování :)

2 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 7. january 2015 at 23:19 | React

[1]: Děkuji ^.^ :)))

3 Klarika022 Klarika022 | Web | 8. january 2015 at 11:13 | React

máš malú pipnu? Aj ja! Navštív môj blog! :D

4 boobynoon boobynoon | 8. january 2015 at 15:59 | React

to je úplně hrozně mooc hezké! povedlo se ti to ! :)

5 Blonde Blonde | Web | 8. january 2015 at 17:16 | React

Caitlyn mně hrozě baví :) určitě pokračuj dál a přidávej další díly :) Škoda že díly nejsou delší, hrozně mně to baví :3 :)

6 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 8. january 2015 at 18:57 | React

[3]: Eh, promiň, klidně se podívám, ale příště prosím bez těch osobních otázek :D ..

[4]: Děkuju ti :))

[5]: To jsem ráda, budu se snažit něco napsat co nejdřív :) .. Už tak mi tento díl přišel dlouhý a nechtěla jsem vás unudit ;) ... Ale těší mě to od tebe, moc :)) .

7 AC♥ AC♥ | Web | 9. january 2015 at 3:23 | React

děkuju =) to bude fajn

8 brenduezmorava brenduezmorava | Web | 9. january 2015 at 14:20 | React

Diky za pochvalu pejska, Denča ;-)

9 Lady Cathy Lady Cathy | 9. january 2015 at 20:07 | React

I tento díl se mi moooooooc líbil. Hezky skončil, a už se těším na pokračování!

10 Lulu Lulu | Web | 9. january 2015 at 22:20 | React

Jupíííííííííííí!! Ale teď mi je trochu líto toho Deana... Ten se to nesmí dozvědět... :D Bo by byla Caitlyn pak zas moc smutná... =D Hele dotaz =) Mohla bych si to povídání o tom milování a zamilovansti půjčit na status na FB? :P Prosííííím :•)

11 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 10. january 2015 at 11:06 | React

[9]: To jsem ráda, bude brzy :)))

[10]: Úryvek si určitě můžeš vypůjčit, akorát u něj prosím uveď zdroj - adresu blogu :)) ... Jinak mi to velmi lichotí :))

12 Ennie Ennie | Web | 10. january 2015 at 12:55 | React

jejda, připomněla jsi mi moji oblíbenou hru (kterou už jsem skoro rok možná i déle :D nehrála). Až budu mít čas, tak si ráda povídku přečtu :).

13 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 10. january 2015 at 14:37 | React

[12]: Díky moc, za ochotu :))

14 fakynn fakynn | Email | Web | 10. january 2015 at 16:10 | React

Já prostě miluju příběhy, které se jakoby odehrávají v Sims. :)
Tohle je hodně povedené, musím si dočíst předešlé díly! Píšeš dobře. :)

15 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 10. january 2015 at 16:26 | React

[14]: Tak to jsem ti padla do noty, taky v TS ráda fotím :)) ... Jinak moc děkuji :)

16 Lulu Lulu | Web | 10. january 2015 at 17:55 | React

Děkuji =)

17 Aneta Aneta | 10. january 2015 at 19:21 | React

Píšeš hrozně moc hezky, nechtěla by si být něco jako spisovatelka ? :) Jinak, kdy bude další díl ? :)

18 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 10. january 2015 at 19:27 | React

[17]: Děkuju ti :)) .. na takovou úroveň se tolik necítím :D ale vždycky byl můj sen něco vydat :)) .. Ráda bych se zaměřila na psychologii a podobně, takže to spolu teoreticky souvisí :)) .. zrovna teď ho píšu :)) .. buď už dnes, popřípadě zítra by měl vyjít :))

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama