close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Pirát(ka) silnic! :)

20. january 2015 at 17:46 | Coneja |  Trudný život malého Fňuka

Krásný večer přeju, milovaní conejáci ;))
V kontrastu se včerejškem ze mě dneska dobrá nálada jenom překypuje. Rozveselil mě můj drahý tatínek už v ranních hodinách :). Dneska jsem poprvé vyrazila do ulic v (ne)vlastním voze a úplně sama :). Prostě a jednoduše, musím se s vámi o tak skvělý a humorný zážitek podělit.
Ti z vás, kteří sympatizují s vozidly a absolvovali autoškolu, mi dají určitě za pravdu, že v okamžiku, kdy dostali do ruky svůj těžce vydřený řidičák, rodiče se spokojeně pousmáli a nastala drezura větší, než v samotné autoškole. Moje maminka se mnou odmítala jezdit, protože tvrdí, že sama není dost zkušený řidič. Přítel mi svého miláčka občas do rukou půjčil, ale na můj vkus je automatická převodovka trochu nuda (ne, že bych si stěžovala ;)), takže na mě zbyl pouze můj tatínek. Táta je perfektní řidič, řídí už od svých osmnácti, ale horšího učitele si člověk nedokáže představit. Totálně vás vynervuje, radí vám naprosto nesmyslně a například vás nutí zařadit si trojku, když už ji tam dávno máte :). Jednoduše řečeno - každý řidič mi dá za pravdu, že nejhorší je, když vám do toho někdo kecá :).

Ocelové nervy ;))
Ráno jsem se jako každý den probrala s lehkou nechutí oklepat se a jít do školy. Nechuť byla rychle vystřídána návalem nervozity, když jsem zahlédla svůj budík, jak se na mě z dálky usmívá a dává mi najevo, že dneska do školy asi včas nedorazím. Poslední autobus mi odjel před deseti minutami a ve mně panovala hamletovská otázka. Mohla jsem v klidu nasednout na MHD a dojet pozdě, anebo sebrat všechnu odvahu a zkusit si poprvé zařídit sama. Po prvním pokusu, když jsem se asi před dvěma týdny ptala mámy, jsem neuspěla, ale vzhledem k tomu, že máma už dávno byla tatam, zkusila jsem to na tatínka. Jeho reakce mě velice překvapila. Hodil po mě klíčky a řekl mi, ať si to užiju, ale že tohle musí vidět :D.
Mám řidičák asi jen měsíc, ale nasedla jsem do naší plechové popelničky, nastartovala jsem, ale tátovi to nedalo a začal mi přepínat světla a všechno možné ještě z otevřených dveří. Tohle bylo velice nepříjemné, protože já jednoduše nesnáším, když mi někdo sahá do volantu (nebo alespoň vedle něj). Když jsem lehce pod stresem objela parkoviště, táta na mě celou dobu mával, jako by něco chtěl. Nepochopila jsem jeho gesto, přičemž jsem se později dozvěděla, že mi chtěl naznačit, abych si dala dolů ruční brzdu. Táto, myslíš si, že jsem tak hloupá? Kdo by proboha jel se zataženou ruční brzdou? :D Tohle je hold ta tátova špatná vlastnost - upozorňuje na věci, které vůbec nejsou :D. Mávla jsem na něj z okna a konečně vyrazila do proudu nelítostného provozu.

Dancing queen a boj se stěrači
V provozu už nejste tím tolerovaným chudáčkem z autoškoly, a když vedle sebe nemáte zkušeného kumpána, všechno je jenom na vás. Měla jsem po chladné noci lehce zamlžené čelní sklo, a tak jsem sebevědomě zapnula stěrače a pokračovala dál v příjemné jízdě. Pustila jsem si rádio a svět byl nádherný. Do školy jezdím v podstatě přes kopec, ale projíždím určitou pasáží, kde jsou veliké serpentiny dolů z kopce, jelikož je to bývalá silnice pro autodrom. V klídku jsem projížděla zatáčky, když se v rádiu ozvala moje srdcovka od ABBY - Dancing queen. Šíleli jsme na to kdysi s bývalými spolužáky na základce a ve mně se v tu chvíli probudily pěvecké sklony a euforie. Autem se rozezněly moje libozvučné skřeky a já se cítila svobodnější než kdy jindy :). Když jsem se trochu uklidnila, všimla jsem si, že stěrače neustále stírají a zbytek cesty jsem se je všemožným způsobem snažila vypnout. Bohužel se mi to povedlo až těsně před školou, ale aspoň jsem měla o zábavu postaráno :D.

Ach ta ironie...
Když jsem dojela před školu, zaparkovala jsem jako mistr. Byla jsem se svojí dosavadní jízdou celkem spokojená a říkala jsem si, že se datum dvacátého ledna zapíše do mé kroniky. Bohužel, nejsem na omylu :D. Jelikož jsem dneska měla mít na devátou a bylo krásných 08:35, chválila jsem se, jak krásně jsem všechno stihla a že na sebe můžu být pyšná. Když jsem dorazila do prázdné učebny a ani minutu před začátkem hodiny nikdo nebyl ve třídě, trklo mě to. Dneska jsme měli výjimečně přednášku od 8! Plácla jsem se do čela a nemohla jsem žasnout nad svojí vlastní blbostí :D. Do třídy jsem se doploužila s obrovským záchvatem smíchu. Historka pobavila celé mé okolí a já jsem ráda, že si můžu tento výjimečný den, tak skvěle zapamatovat - o tom nepochybuji.

Užijte si svoji první osamocenou jízdu, opakovat se už nebude :). A malá rada na závěr - vždycky si zkontrolujte rozvrh předem :D.

S láskou s úsměvem v pedálech

Vaše CONEJA ;)

Jaká byla vaše první jízda bez dozoru? Popřípadě hodláte si vůbec dělat řidičák? :)

Stal se vám někdy trapásek podobného druhu?

Podělte se do komentářů! :)))

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Freya Freya | Web | 20. january 2015 at 18:20 | React

No na řidičák si budu muset ještě rok a půl počkat :D všechny kamarádky, které ho dělali byli vždycky strašně vynervované a nebyla s nima řeč, takže jsem zvědavá sama na sebe :D :D

2 Lenci Lenci | Web | 20. january 2015 at 18:27 | React

Tiež som si robila vodičák ked som mala 18. Rodičia ma nenechali jazdiť po meste. Mohla som šoférovať len medzi dedinami a poliami ked sme šli k babke a vždy len s otcom ktorý robil dozor. Prebiehalo to asi štýlom - Čo tam bolo za značku? Aká reklama tam bola? Akú farbu má auto za nami? Musíš si všímať aj veci okolo!!! - Keď som niečo spravila zle tak to sme sa vždy pohádali a od 20 rokov som už až do teraz (teda 5rokov) nesedela za volantom a samozrejme že už sa toho po tak dlhom čase bojím!

3 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 20. january 2015 at 18:35 | React

[1]: Budu ti držet palce :) .. Já si autoškolu užívala, měla jsem super instruktora, akorát smůlu na komisaře .. Všechny vyhazoval, ale já to nakonec dala! ;) A podle okolí řídím dobře a cítím se i vcelku sebevědomě, což je podle mě důležité :))

[2]: To je škoda, mě řízení neskutečně baví a naštěstí mám velkou podporu v partnerovi. Jen mi leze na nervy ten táta :D ..

4 Nikol Nikol | Web | 20. january 2015 at 20:08 | React

Tak vzhledem k mému věku si na řidičák ještě počkám, každopádně mě tvůj článek pobavil a vezmu si z něj ponaučení :D Přeci jen už se mi také párkrát stalo, že jsem do školy přišla úplně špatně :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama