close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

June 2015

Memory Jar

29. june 2015 at 9:36 | Coneja |  Nesmysly
Zdravíčko, milí conejáci ;)),
Tohle už tu bylo tisíckrát - Memory Jar. Hromada blogerů, českých i zahraničních, tuto sklenici miluje a já jsem jedním z nich :). Nebudu tu psát nějaký DIY návod, jelikož jich opravdu můžete najít miliony (dobře jen heslovitě na konci článku ;)), ale ráda bych se s vámi podělila o celý ten proces a roztomilý zážitek, který s touto sklenicí mám.

Proč?
Většina lidí si tuto sklenici vyrobí pro sebe někdy na konci roku a otevřou ji až na Silvestra toho dalšího. Jen pro ty, co neví, co je ta sklenice vůbec zač. Podle anglického memory (vzpomínka) a jar (sklenice) je to prostá skleněná nádoba od okurek (oliv, hub, marmelády..), do které si během jednoho roku nastrkáte svoje vzpomínky. Lístky do kina, na zápas, pozvánky na večírky, dárkové předměty z akcí, fotky (ty hlavně ;)) a vlastně všechno, co vám může připomenout nějaké hezké chvíle :). Abych se vrátila k té "většině". Já jsem tuto sklenici nedělala pro sebe, nýbrž pro Grúfa (já vím, podle té fotky už znáte naše skutečné jména, nicméně zůstaňme u Grúfa a Coneji :D). Dne 22.07. oslavíme naše třetí výročí a já miluju, když mu můžu něco dát :). Loni jsem vyráběla plakát velikosti A0 s našimi fotkami a málem ukápla i slza :D, takže rozhodně na této "tradici" nechci nic měnit :).

Po špičkách

22. june 2015 at 13:51 | Coneja |  Trudný život malého Fňuka
Zdravíčko, milí conejáci ;)),
Konečně jsme se dočkali téměř konce roku. Slovíčko téměř je v tomto článku nadmíru důležité, tak si jej dobře zapamatujte :). Dneska se totiž vžijeme do role trestance ukrývajícího se po celém Brně před krvelačnými nepřáteli.

Každoroční adrenalin
Středoškoláci pochopí, vysokoškoláci zavzpomínají, pracující zaloví v paměti a děti si zakryjí oči - poslední školní týden. Kdo by se na něj netěšil? Já. Těch zbytečných sedm dní, kdy se absolutně nic neděje, známky jsou uzavřené, absence spočítané (aspoň doufám) a učitelé i studenti jsou naprosto nepoužitelní a vyčerpaní. Plánují se nucené výlety, exkurze, procházky okolo školy nebo jenom sedíte v lavici a tupě zíráte na nějaký film (někdy ani to ne). Proto jsme si já (a nepochybuji o tom, že dalších několik stovek lidí) vymysleli geniální hru, která se každoročně opakuje v tomto letním čase - na četníky a zloděje. V úvodu jsem to možná s těmi krvelačnými nepřáteli trochu přehnala, ale někteří vyučující jsou řekněme možná až příliš zodpovědní.

Týden inkognito
Jednoduše řečeno, tato velkolepá hra spočívá v prachobyčejném faktu, že vám připadá naprosto zbytečné marnit svým drahocenným časem v lavici, kde se už stejně nic neděje, když můžete dělat hromadu dalších věcí. Vzdělání je důležité, chodit do školy je správné - o tom žádná. Ale když jsou všechny učebnice rozprodány, tabule precizně očištěny místními uklízečkami a profesoři myšlenkami někde na pláži, opravdu je tak nutné sedět na zadku a zírat do prázdna? Vydělat si něco na přilepšenou na brigádě, jít se projít se starými kamarády nebo si aspoň chvíli odpočinout od toho hektického života, kdy nevíte na co se dřív učit nebo kam co dřív napsat - k tomu by měl sloužit tento týden inkognito. Představme si školní rok jako výlet do pouště. Během prvních momentů jdete nabuzeni a šťastní s batůžkem na zádech a usmíváte se na celý svět. Postupem času vám váš batůžek připadá těžší a těžší, začíná vám být horko a máte žízeň. Na konci roku se už jen plazíte po kolenou a plácáte sebou jak leklá ryba. A jelikož už jste tak nesnesitelně přepracovaní, i ten hloupý poslední týden vám připadá jako věčnost. Už na to prostě nemám.

Klobouk, brýle, noviny...
A proč tomuto týdnu vůbec říkám inkognito? Jde o to, že vás všichni neustále sledují, a jakmile vybočíte z jejich osnov, máte hromadu problémů. Každý den se vás alespoň jedna jediná osoba v okolí zeptá "Jak se máš? Cos dneska dělal?". Obvykle na tom není nic divného, ale tentokrát se musíte prostě přede všemi schovat. V mém případě už o nic nejde. Našim nevadí, když si místo sezení nad ničím udělám čas pro sebe, stejně jsem dospělá a vím, jak se svým životem nakládat. Každopádně vsadím se, že ti mladší z vás mají trochu potíže. Když mi bylo nějakých 14, uvědomila jsem si, že do školy chodím ráda. Nicméně chodím se tam ráda vzdělávat,a nikoliv trčet jako kůl v plotě nad zbytečnostmi jenom proto, aby si to vedení odbylo. Od té doby jsem tento poslední týden vždycky sabotovala. Aby z toho nebyly potíže, chodívala jsem s kloboukem na hlavě v černých brýlích, chodila oklikami a vyhýbala se všem nebezpečným místům - škole, pracovištím rodičů a vlastně jakémukoli obydlí svých spolužáků :D (dokonce i policii :DDD). Ve finále stejně zjistíte, že je to všem vlastně jedno a akorát si uděláte nějaký čas pro sebe :))..
Takže tohle je můj týden inkognito. Máte taky nějaký? :) Chci jen upozornit (pro moralisty a rejpaly) - nechci nikoho nabádat, aby nechodil do školy, nebo co hůř chodil přímo za školu. Jen jsem tímto chtěla říct, že není dobré plýtvat svůj čas nad zbytečnostmi a že užít si trochu chvil pro sebe je také důležité ;).

Vaše CONEJA ;))

Máš taky své období sabotáží?

Jsi / byl(a) jsi také v tomto období tolik přepracovaný(á)?

Seš tak trochu rebel co? To se mi líbí :D


SOUTĚŽ: Nejlepší prázdniny!

12. june 2015 at 10:37 | Coneja |  Soutěž: Nejlepší prázdniny

Zdravíčko milí conejáci! ;))
Poslední dobou mám pocit, že se mé články opakují - občas nějaká ta povídka, trudný život, názorovka. Pomalu už ani témata týdne nestíhám psát. Proto jsem se rozhodla, že okořením místní prostředí a dám možnost i vám tento blog trošičku oživit :).

Pomalu se nám blíží léto a s ním i prázdniny. Někteří šťastlivci už relaxují s nohama nahoře někde u vody, ale my, co tvrdneme ve školách až do konce června, si to musíme ještě nějak odbýt. Abych vám pomohla trochu pročistit mozek a popustit uzdu vaší fantazie, připravila jsem (jak už jste si podle názvu mohli všimnout) soutěž právě na téma prázdnin :).

O co vlastně jde?
Tato soutěž je hlavně pro lidi, kteří rádi píší, kreslí, fotí, nebo čtou. Budete mít možnost zúčastnit se pěti kol, kde v každém budete mít příležitost ukázat něco ze svých schopností. Jelikož se těžko posuzuje obrázek v opozici s povídkou, rozhodla jsem se, že každé kolo bude určeno jednomu z těchto druhů koníčků.

Zadání prvního kola
Utvořila jsem pro vás 3 fiktivní postavy - Vendy, Michaela a Sama. Tato tři jména vás budou provázet celou soutěží a budou bez pochyby zásadní. Je úplně jedno, jak si je přetvoříte. Mohou to být sourozenci, přátele, pár s domácím mazlíčkem, rybky v akváriu - záleží jen a jen na vás.

V PRVNÍM KOLE budete mít za úkol napsat krátkou povídku (nechci stanovovat počet slov, ale stačilo by něco kraťoučkého maximálně tak do velikosti jedné strany A4) na téma V ZAHRANIČÍ. Zakomponujete tato tři jména do děje, který se bude odehrávat v libovolném zahraničním státě (klidně i vámi smyšleném). Povoleno je úplně vše, fantazii se meze nekladou :).

Přihlášení
Pokud máte zájem o zúčastnění se, napište mi prosím e-mail (coneja.blog.cz@gmail.com) následující body
1) Přezdívku, pod kterou chcete vystupovat
2) Věk (aspoň přibližný)
3) Proč se chci zúčastnit
4) Soutěžní povídku (dle zadání prvního kola) ve formátu doc, xdoc !! (Pokud někdo bude mít problémy s formátem, domluvíme se individuálně)
5) Pokud máš svůj blog, můžeš zadat i jeho adresu, ale nemusíš, toto pole není povinné :)

O co se soutěží?
Jelikož na sebe kola navazují a utvoří celistvý příběh, zveřejním celý váš příběh (i s obrázky) na tomto blogu :)). Také si trochu pohraji s grafikou, a jestli by někdo stál o nějaký diplom, či obrázek, ráda vám posloužím v této oblasti :).

Nechci stanovovat přesný počet soutěžících - kdo se přihlásí, ten se přihlásí. Byla bych ráda, kdybychom se vešli tak do 5 - 10 soutěžících zhruba do 30.06. :))). Nicméně, až soutěž započne, budu vás informovat na e-mailech, ze kterých jste se přihlašovali ;)). Pokud máte ohledně čehokoliv nějaké dotazy, podělte se v komentářích, ráda vám odpovím :).

Moc se na vás těším!


7 typů lidí v práci

8. june 2015 at 6:59 | Coneja |  Názory
Zdravíčko, milí conejáci ;)),
Už dlouho jsem nesepsala žádné typy lidí, naposled to byli řidiči, kteří měli docela úspěch :)) .. tak přidávám další článek do sbírky. Tentokrát se jedná o typy lidí v práci, tak doufám, že mezi nimi najdete i některé ze svých kolegů ;)).

Šéf

Král místního pracoviště. Mezi šéfy můžeme nalézt dobré exempláře - inteligentní osoby, které zodpovídají za své pracovníky, udržují dobrý chod práce, příjemné prostředí a občas přimhouří oči, když píšete esemesku v pracovní době. Anebo jsou tu samozřejmě i ti špatní. Celý den trůní svým velectěným zadkem v nejměkčím křesle v budově, na všechny řvou, zkracují lidem přestávku na oběd a vy byte už nejradši byli doma, jen když vejdete do dveří. Jsou to prostě svině. Zas na druhou stranu, máte koho zdrbnout o přestávce s kolegy.
Vlastnosti: Respektovaní, já jsem vedoucí - já jsem king

Dovolenkář

Už jste ho pořádně neviděli aspoň půl roku a divíte se nad tím, jak to, že tady ještě pracuje. Vždycky se mu podaří nějak nenápadně občůrat vedení a za válení se doma pobírá stejný plat, jako vy. Z věčného relaxování má stále úsměv na tváři a v jednom kuse vám cpe fotky z dovolené, prázdnin, výletů, večírků a všeho, kde byl, když vy jste museli makat jak barevní.
Vlastnosti: Nenápadný, vlezlý, veselý, hajzl

Schránka na stížnosti

Jakmile je mu zadána jakákoliv práce, najde si sto padesát důvodu, proč je to špatně. Tohle nemůžu, bolí mě záda, toho je moc, to nestihnu, tento papír je špatně natištěn, nemůžu, právě mi někdo vykrádá orgány... Jednoduše všechny obtěžuje otravnými otázkami a ve finále to stejně někdo radši udělá za něj.
Vlastnosti: Neschopný, otravný, na-přes-držku

Všechno vím, všechno znám

Na pracovišti všem do všeho kecá, tvrdí, že on to umí nejlíp, ale skutek utek. Ironií je, že ve většině případů u vás pracuje mnohem kratší dobu než vy. Často je to také šéfův miláček, protože všeználci umí být dost manipulativní, a tak šéfa v podstatě donutí, aby ho miloval. Dokáže ovládnout masy a přesvědčit je, že opravdu všechno ví a vás akorát vytáčí to, že většina lidí nevidí, jaký je to nesmysl.
Vlastnosti: Rádoby znalec, manipulátor

Kurvič

Na co sáhne, to ihned lehne popelem, vybouchne, rozpadne se, zplesniví, nebo se to prostě nějak jinak podělá. Většinou to bývá chudák, který je prostě jenom levý a nedělá to schválně. Radši se mu svěřují jenom ty jednodušší práce, které velice často podělá taky.
Vlastnosti: Fanda apokalypsy

Šašek

Šašci bývají velmi oblíbení mezi kolegy a velmi nesnášeni svými nadřízenými. Oplývají samými kravinami a vymýšlejí hlouposti. Ostatní se při tom skvěle baví a vedoucím vstávají vlasy hrůzou. Je plný historek z mládí a povídá vám o tom, jak třeba letěl lovit dinosaury do Afriky, nebo stavět kaple na Venuši. Nedá se mu moc věřit, ale většinou se aspoň zasmějete.
Vlastnosti: Vtipný, trochu lhář

Nováček


Vyděšená, zmatená a zatím nepoužitelná součást vašeho týmu. Obvykle máte dojem, že je postižený, nebo prostě narušený, ale přikládáte to spíše jeho neinformovanosti a zmatenosti. Je to ale jedna z mála příležitostí, jak se spřátelit s někým v práci, protože starého psa novým kouskům nenaučíš.
Vlastnosti: Zatím ve vývoji..

Snad jsem vás pobavila :)) .. Říkám to vždycky, ale stejně to radši připomenu .. Článek je psán s nadsázkou, pro zábavu .. Jeho účelem není nikoho urážet, proto se prosím jenom pousmějte a pobavte :)..

Práci zdar,

Vaše CONEJA ;))

Na Jizeře po klasicku

6. june 2015 at 12:24 | Coneja |  Trudný život malého Fňuka

Toto byla písnička zájezdu - pokud vás neruší hudba během čtení, doporučuji si ji pustit ;)) :D


Zdravíčko milí conejáci !! :)
Jak jste si mohli všimnout, 01.06 - 05.06. jsem sjížděla vodu se svojí třídou - s klasiky. Jen pro objasnění - říká se nám tak, jelikož na našem gymplu je několik větví a my jako obor klasické jazyky jsme schytali prostě přezdívku klasici :)). Jeli jsme tam ještě se španěláky (nečekaně - obor španělský jazyk) napříč našeho ročníku. Tento článek bude o něco delší a upozorňuju, že je plný zážitků, ale pokud máte chuť se pobavit, čtěte dál ;). Ovšem pokud chcete ty největší pikantnosti - mrkněte rovnou na den třetí :).

SumaSumárum - Květen

1. june 2015 at 8:00 | Coneja |  Informace
Zdravíčko, conejáci!! :))
Je konec měsíce, tudíž tu přicházím s dalším SumaSumárem :))) ...

Návštěvnost

Květen 2015
Den
Návštěvy
1.
141
2.
142
3.
150
4.
98
5.
68
6.
50
7.
53
8.
42
9.
40
10.
38
11.
52
12.
54
13.
48
14.
70
15.
32
16.
36
17.
39
18.
30
19.
31
20.
51
21.
54
22.
43
23.
37
24.
39
25.
25
26.
21
27.
44
28.
38
29.
18
30.
31.
29
35
Celkem za měsíc
Celkem
1648
7884

Jsem ráda, že se návštevy ustálily okolo 40, když přispívám, to mě moc těší :)).

Články

Nejkomentovanější články
1. 114 komentářů = 5 důvodů, proč milovat HOKEJ !
2. 101 komentářů = Šest typů lidi v MHD
4. 83 komentářů = Mučení povoleno..
5. 35 komentářů = 10 typů kamarádů

Děkuji moc, články jsou docela komentované - a to je pro mě sůl nad zlato! :)

Počet zveřejněných článků za měsíc = 10

Počet povídek
Jednorázových = 2
Na pokračování = 2
Celkem: 4

Ankety

1. 300 hlasů = Svým úsměvem jsi rozveselil(a) .. Hlasovat můžete zde
2. 142 hlasů = Jste fanoušky hokeje? .. Hlasovat můžete zde
3. 100 hlasů = Máte řidičský průkaz? .. Hlasovat můžete zde
4. 38 hlasů = Jaký je váš oblíbený alkoholický nápoj? .. Hlasovat můžete zde
5. 31 hlasů = Který majitel Rexe se vám mlíbí nejvíc? .. Hlasovat můžete zde
6. 9 hlasů = Která povídka vás pobavila / vyděsila / rozsekala nejvíc? .. Hlasovat můžete zde

Oceňuji hlasování v anketách, ráda tak svůj blog přizpůsobím, děkuji :))

Ostatní úspěchy

Tento měsíc je bohužel, co se týče úspěchů úplně prázdný :( .. Doufám, že další se vydaří víc

Každopádně hodně jsem si toho vybrala v dubnu a na to jsem rozhodně nezapomněla! :) Jsem strašně ráda, že sem nadále chodíte a že vás moje tvorba baví :) ..

Děkuji vám všem!!

Vaše CONEJA ;))