close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

TAG Liebster Award

13. august 2015 at 9:39 | Coneja |  Nesmysly
Zdravíčko, milí conejáci ;))!
Dnes se tu poprvé objevuji s článkem typu TAG, který jsem zatím nikdy netvořila ani nevyplňovala. Pro tyto účely jsem založila novou rubriku Nesmysly, do které budu dávat veškeré věci okolo, které se netýkají ani mých názorů, ani nepatří do mého deníčku a nijak se netýkají blogu a povídek.
Byla jsem nominována skvělou blogerkou Kari (vážně, mrkněte na ni :)) a jelikož se přiznám, že už jsem ji jednou zklamala, podruhé to udělat nechci ;).

A teď k tagu..
Trošičku jsem pátrala po internetu, abych zjistila, co to ten Liebster Award Tag vlastně je. Všichni si určitě pamatujeme období ALS Ice Bucket Challenge, kde polovina lidí vůbec neměla ponětí o tom, že se ta challenge týká přispěvků na amyotrofickou laterární sklerózu (a že vylití ledové vody na sebe navazuje podobné pocity jako u lidí s tímto onemocněním), a tak to byly jen trubky polívající se ledem :)) - a takto nechci dopadnout. Prvně mě zaujalo, že název Liebster pochází z němčiny a znamená něco jako úžasný, skvělý, roztomilý atd. Důležité je, že má za úkol vylovit z nekonečného světa blogů ty, které by stálo za to číst. A jak jinak si najít oblíbený blog, když nevíte nic o autorovi a jeho názorech?
Symbolem se stalo číslo 11. Každý nominovaný o sobě napíše 11 faktů, odpoví na 11 otázek, které dostal od osoby, co jej nominovala, vymyslí dalších 11 otázek pro následující účastníky a ve finále tyto účastníky nominuje - překvapivě, musí jich být 11 :).

Jedenáct faktů o mně

1) Mé pravé jméno je Iva (ačkoliv bystří čtenáři to už vědí ;))
2) Jsem ročník 96 (vím, jsem stará -_-) a jsem z Brna (nejlepší město na světě! :P)
3) Kromě pavouků a tmy mám docela nepříjemný pocit z eskalátorů
4) Kdybych se v pubertě nezamilovala do svého profesora a později nevyspala s největším všivákem na světě (co mu byl vzhledově dost podobný), nikdy bych si nenašla svého přítele
5) Přezdívka Coneja je ze španělštiny a znamená v překladu králičice. Problém je, že můj prvotní záměr byl přeložit slovíčko srna, ale jsem trubka a popletla jsem si pojmy. Přezdívka Coneja už zůstala :)
6) Španělština je můj nejoblíbenější jazyk a učím se ji ve škole už od roku 2010. Ve skutečnosti mě k ní nedovedla škola, nýbrž můj dědeček, který ve španělsky mluvících zemích pracoval. Psávali jsme si i dopisy ve španělštině, bohužel letos zemřel.
7) Neumím se motivovat. Věci strašně chci, ale nikdy jsem nebyla ničím nadšenecky posedlá. Docela mě to mrzí, a proto se snažím najít v životě ten motor se svou psycholožkou.
8) Až do páté třídy mi předčítala knížky máma. Aktivně číst jsem začala až v 17 letech, kdy jsem onemocněla a v nemocnici jsem se strašně nudila. Od té doby čtení miluji.
9) Mám velmi dobré srdce. Nechci tím znít namyšleně, ale ze zkušeností to vím. Téměř vždycky jsem na to doplatila a bylo toho často zneužíváno. Nicméně dál věřím v lidi, a ačkoliv mi dobré skutky přináší "jen" dobrý pocit, nepřestávám být na lidi hodná. Jediné, co nemám ráda, jsou děti. Ale i přesto se k nim snažím chovat hezky.
10) Tvrdím, že s každým člověkem by se mělo zacházet stejně. Ať je to bezdomovec na ulici, podivín z mimoňoráje, miss Evropy nebo bohatý podnikatel. Pokud mi ale dotyčná osoba dá jakkoliv najevo, že si ode mě hezké chování nezaslouží, přestanu ho brát jako sobě rovného.
11) Často si připadám zdrcena okolním světem a přestávám mít chuť v něm žít. Každopádně si vážím malých detailů a snažím se na život hledět z trochu lepší stránky :).

Doufám, že jsem vás moc (ne)vyděsila :D

Jedenáct otázek od Kari

1) Proč jste se rozhodli blogovat?
Jako malá jsem měla silnou potřebu se nějakým způsobem zviditelnit. Časem jsem si ale uvědomila, že mi nejde o vlastní zviditelnění, jako spíš o to šířit své názory dál. A taky samozřejmě bavit lidi a vykouzlit někomu úsměv na tváři po těžkým dnu :))).
2) Baví vás blogování?
Ovšem! Občas sice mám menší autorský blok, není nálada nebo čas, ale je to můj dlouholetý koníček a blogování je tak součástí mě samotné :).
3) Jak dlouho píšete svůj blog?
Tento konkrétně od 23.12.2014. Nicméně svou "blogovou kariéru" jsem začala už v roce 2006 (aspoň odhadem) ve svých osmi nebo devíti letech.
4) Jaký máte názor na týrání zvířat?
Je to svinstvo a takové lidi nepochopím. Nikdy. Opravdu nikdy.
Na podobné téma jsem psala článek - Chlupatí kamarádi. Pokud vás to zajímá víc, podívejte se tam :).
5) Vaše oblíbená aktivita?
Dřív jsem milovala poledance, než jsem onemocněla a byla jsem nucena s ním přestat. Ovšem od října se k němu pokusím pomalu vrátit. Aspoň po kouskách :). Taky miluji fotografování, psaní, blogování, kreslení, zpívání, tanec, muchlování se se svým přítelem a v podstatě cokoli, kde jsem s někým, koho mám ráda :).
6) Co vám chybí a vždy chybět bude?
Můj dědeček, odvaha, dokonalé křivky a možná trocha té motivace. Nicméně doufám, že poslední tři zmiňované věci se časem změní :).
7) Bez čeho by byl život lepší?
Bez předsudků. Nebo obecně bez té mentality lidí soudit někoho podle něčeho. Hodně mi vadí, že na světě není téměř žádná tolerance a benevolence a lidé mají potřebu ostatní lidi škatulkovat a neustále soudit.
8) Jaká byla vaše nejoblíbenější pohádka a hračka, když jste byli malí? :)
Plyšáci. Bez těch jsem nevyšla z baráku ani na krok :). Jako malá jsem je měla pověšené na stěnách. Do teď je mám všechny ve skříni. Nikdy jsem neměla žádného oblíbeného, protože jsem milovala všechny a nechtěla jsem, aby se jiní cítili smutní. No co, asi už je to ve mně od dětství ;)!
9) Co pro vás znamená život?
Biologický proces přijímání a vydávání kyslíku, který nás pomalu zabíjí. Ne, dělám si srandu ;). Znamená to pro mě štěstí, úspěchy, po kterých toužím, spokojenost sama se sebou a věrná láska, která mě jím bude provázet :).
10) Jaký je váš nejlepší citát? :)
Každý má dvě tváře, ale vždy vidíme jen jednu a to podle toho, v jakém úhlu zrovna stojíme. Mimochodem ten jsem vymyslela sama při nějakém deep osamělém večeru. Nejsem estét, ale docela se mi to líbilo.
11) Máte nějakou motivaci? Pokud ano, jakou? :) Pokud ne, proč? :)
O tomto už jsem také hovořila. Ne, bohužel nemám. Toužím se dostat na vysokou, udělat maturitu, žít se svým milovaným Grúfem, zhubnout tak, abych se sama sobě líbila, pracovat jako má máma, finančně se zajistit a být jednoduše šťastná. Jen doufám, že časem najdu ten pohon, který mě potáhne tak, abych všechny tyto body splnila :). Ale zase si říkám - ten cíl tam někde je a já jsem na cestě k němu.


A teď přichází ta nejtěžší část - nominovat někoho. Mám dojem, že hromada mých oblíbených blogerů s blogem skončila, ale zkusím něco najít :)

Nessi, Daewoo, Vendy-novinky, Vall, Allex, Wnaty, Bella Me a čtyři z vás, kteří náhodně narazí na tento tag :))

Chtěla jsem nominovat ještě další své oblíbence, ale co vím, už tag vyplnili J.

Jedenáct otázek pro vás, mí drahocenní přátelé ;)

1) Máš nějaký divný zlozvyk nebo něco, co by jiní považovali za zvláštní?
2) O čem byl tvůj první článek na tomto blogu?
3) O čem byl tvůj úplně první blog? Pokud je tohle váš první, zeptám se, kam s ním směřujete?
4) Chtěl(a) bys někdy osobně poznat nějakého blogera(ku)? Proč? (P.S. Jestli ano, já se hlásím :D)
5) Bydlíš ve městě nebo na vesnici? Měnil(a) bys?
6) Hlásíš se k nějaké víře? Proč / Proč ne?
7) Které blogy rád(a) navštěvuješ? Co tě k tomu vede? :)
8) Co vyhledáváš ve volném čase?
9) Čím bys chtěl(a) být? (Nezáleží jen na povolání, ač budu ráda, když i tohle zmíníš ;))
10) Cítíš se někdy sám / sama?
11) Kolik vody dokážeš vypít na ex? (Jo, jsem trubka, ale chci se pobavit, zkus to! :P :D)
Tak moji drazí, trochu jsem vás potrápila svým všetečnými otázkami :). Doufám, že se vás zapojí co nejvíce.

Moc děkuji všem!
Vaše CONEJA ;))


 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 NaTyy NaTyy | Web | 13. august 2015 at 9:53 | React

zajímavé fakty :-)

2 Michaela Michaela | Web | 14. august 2015 at 10:19 | React

Taky jsem ročník 96, a stejně to je nejlepší, i když už jsme starý no :D Kromě pavouků a dalších nechutných zvířátek mám strach ze ztísněného prostoru :D 4 - VŠECHNO ZLÝ JE K NĚČEMU DOBRÝ ♥ 9 - Mám to stejně, ale děti miluju :D

3 Slečna Caroline Slečna Caroline | Email | Web | 14. august 2015 at 14:47 | React

Myslím, že jsem to nedávno sepisovala. :D Nicméně úplně nejvíce máme společný názor na eskalátory, pavouky a tmu. Kdykoliv se mohu eskalátorům pohodlně vyhnout, tak to udělám. Vždycky, když na něj vstoupím, tak mám domnění, že spadnu a zabiju se. A pavouky se věčně snažím zabíjet, i když jsou užiteční k chytání hmyzu. A jinak by mě vážně nenapadlo, že "Coneja" znamená španělsky králičice. :)

4 L. L. | Web | 15. august 2015 at 11:39 | React

Já jsem 94, tak pšt! :-P
3 souhlasím
4 též
9 si myslím, že taky :-)))
10 jistě
a 11 taky :-D

skvělé vyplněné :-) :D

5 Ter. Ter. | Web | 16. august 2015 at 0:58 | React

Nechci napsat, že mě včera nebavilo psát komentáře tam, kam jsem je napsala, ale určitě podotknu to, že čím víc jsem toho z tvého článku přečetla, tím víc jsem se komentování nemohla dočkat (na komentář jsem takhle nadšená dlouho nebyla). Nejspíš to bude tím tvým přístupem, který mě prostě nějakým způsobem fascinuje. :-)

V první řadě: bonusový body za vysvětlení. Do dneška jsem neměla ponětí, co to znamená - samozřejmě, mohla bych si to najít sama, ale známe to, chybí nakopnutí.
V druhé řadě: hrozně se mi líbí ty fakty o tobě a odpovědi. Jsem zvědavá a ráda stalkuju lidi, co neznám, takže tak. :D Ale teď vážně, zaujala mě historie tvé přezdívky (opět něco, co mi vrtá hlavou, ale nedokážu se na to zeptat) a fakty číslo devět až jedenáct - víc takových lidí, prosím. :-) Stejně tak třeba odpověď sedm, devět, jedenáct a speciálně tu desítku bych si dovolila vypíchnout (smůla jen, že ne vždy je naše pozice vhodná).

No skvěle zpracované, zasloužíš si pochvalu. Jo a přeju hodně štěstí s návratem k poledance a samozřejmě s plněním tvé jedenácté odpovědi. :-)

6 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 17. august 2015 at 8:17 | React

[1]: Děkuji ti ;)

[2]: Já si myslím! :D :D ... Sice všechno zlý je k něčemu dobrý a já to teď taky tak beru :) .. jen toho půl roku mezitím bylo nesnesitelně bolestný...

[3]: Jojo, vím to, chtěla jsem tě totiž také nominovat :) .. Jinak jsem ráda, že souhlasíš. Někomu se v tom eskalátoru prý zasekly tkaničky a pak už jsem to dál nechtěla vědět .. brrr :D

[4]: Díky moc :)

[5]: Páni.. Tak tvůj komentář mě dostal, děkuju ti strašně moc! :) Moc si toho vážím a jsem ráda, že jsem někoho po dlouhé době zase potěšila :))

7 flow flow | Web | 17. august 2015 at 8:49 | React

Zajímavé fakty. :)
Čtení taky miluju, mě k tomu přivedla sestra a asi od 9 let si nedokážu představit den bez knížky! :)

8 Kelíns Kelíns | Web | 17. august 2015 at 13:18 | React

Králičice je lepší než srna :D Tvoje přezdívka se mi líbí.
Poledance se mi strašně líbí a vždycky jsem ho chtěla vyzkoušet. A ten tvůj citát se ti povedl :)

9 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 17. august 2015 at 17:54 | React

Sice vím, o čem tento TAG spočívá, ale vlastně to pořádně ani nedodržuji, protože by to bylo strašně nadlouho a zase by tu řádil kolotoč TAGů a já jsem strašně líná je psát :-D

každopádně, tvé odpovědi se mi neskutečně líbí. Hlavně s tou španělštinou. Učila jsem se ji rok a jediné, co si pamatuji, je jak se řekne: jmenuji se jana, a napočítat do 20 a nějaké ty barvy :-D Ale kdyby učitelka neodešla na mateřskou, tak bych se ji učila ráda dál, ale byl to celkem dost drahý kurz.. :( :-)

10 a 11 hned u faktů máme také stejné. :-) Jsem ráda, že tě můžu takhle více poznávat :-)

Tvého dědi je mi moc líto. Doufám, že se má dobře, určitě je na tebe pyšný. Bože, tys dělala poledance? To je můj sen! Ach bože, jenom nejsou peníze na zaplacení kurzu...chtěla jsem si zařídit v pokoji poledance tyč (ale máma mi to samozřejmě nedovolila)...ježíš, to bych za to dala, naučit se to!!! :O až se k tomu zpět vrátíš, piš mi o všem! :-D

Ten citát, co sis vymyslela, se mi fakt líbí! O_O

Fakt krásně jsi odpověděla! :-) A ty otázky, co jsi vymyslela, jsou fakt pecka! :-)

10 Ter. Ter. | Web | 17. august 2015 at 18:25 | React

[6]: Nemáš vůbec za co. :-) Já zase děkuji za tipy na filmy, ačkoliv je nejspíš vynechám. Horory nevyhledávám, jsem hrozný strašpytel, nejspíš bych nemohla půl roku spát a to si teď, před začátkem školy, nemůžu dovolit. :D

11 Amazonka Amazonka | Web | 17. august 2015 at 19:55 | React

Toho dědečka je mi líto, smrt blízkého člověka v rodině není nic lehkého. Jinak španělštinu mám taky ráda, i když z ní umím asi dvě věty. Ale jako jazyk se mi líbí a zní příjemně (narozdíl od němčiny).

Líbí se mi tvůj důvod a "příběh", proč si začala číst. Čtení je super.

A tvůj citát se mi upřímně líbí, je na něm hodně pravdy a navíc je i hezky zformulovaný.

12 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 18. august 2015 at 14:43 | React

[7]: Díky moc, mám to podobně :)

[8]: Děkuju :) .. jen málokdo ví, že se to čte [Konecha] :D ...

[9]: Děkuju moc za krásný komentář :) .. Však doufám, že v říjnu nastoupím .... pak se podělím o detaily :P ;)

[10]: Já jsem stejná, ale na horory koukám s kamarády :D

[11]: Díky moc :)

13 C. C. | Web | 22. august 2015 at 20:50 | React

Jé,úžasný tag,setkávám se s ním za pár dní už po několikáté. :D
Tak kdyby ti to nevadilo,tak bych vyplnila taky otázky ,tedy jen pokud se můžu řadit mezi "čtyři z vás, kteří náhodně narazí na tento tag :))" :-P  :-x

14 Allex Allex | Email | Web | 23. august 2015 at 15:21 | React

Tvého dědečka je mi líto. :(
Tvoje dobré srdce se Ti určitě někdy vrátí. ;))neboj. :)
Ten desátý bod je krásný :3 :)).
Detaily jsou někdy krásnější :)

Odpovědi jsou báječné, ty otázky jsou celkem těžké. :) A určitě si všechny svoje cíle splníš ;))

Jinak díky za nominaci. :)

15 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 23. august 2015 at 17:27 | React

[13]: Jasně, vyplň si ho :))

[14]: Nemáš zač, budu se těšit :)

16 Daewoo, Dawee Daewoo, Dawee | 25. august 2015 at 17:12 | React

Moc krásný článek! :-) U 11. faktu vím o čem píšeš. Já jsem také občas zdrcený okolním světem, ale naštěstí mi pomůže nějaká písnička nebo se z té nálady vyspím. :-D Mimochodem ten citát je opravdu moc pěkný! ;-) Můj oblíbený citát je zase "Zázrak je jen jediné slovo pro skutečné úsilí". :-)
Jinak moc děkuji za nominaci a rád na tvé otázky odpovím, ale bohužel až později, jelikož budu svůj blog rušit z důvodu mého rozhodnutí přestěhovat se na tumblr(link je ve webu) a budu si zakládat jiný, který už nebude zaměřený na downloady, ale jenom na články. Článek o ukončení už píšu, ale zatím jen v hlavě. :-DD

17 Daewoo, Dawee Daewoo, Dawee | Web | 25. august 2015 at 17:14 | React

Já tam zapomněl ten link vložit. :´D Teď ho už tam máš. :-D  :-)

18 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 28. august 2015 at 8:39 | React

[16]: Taky máš krásné motto :) .. docela mmě mrz, že přesedláš na tumblr, ale aspoň že nekončíš úplně :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama