close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

You are an idiot! :))

23. august 2015 at 21:04 | Coneja |  Téma týdne
Zdravíčko, milí conejáci ;)),
Téma týdne mi v prvních dnech vůbec nic neříkalo. Potom jsem chtěla napsat něco na téma "jak si správně odpočinout", ale jelikož jsem sama jeden chodící stres, asi bych neměla v čem radit. Každopádně včera jsem zažila tak neuvěřitelnou a nečekanou věc, že vám mile ráda popíšu, jak doopravdy nemyslet.

Abych vás uvedla do kontextu - článek bude spíše negativního rázu a chtěla bych znát i váš názor. Bude se týkat člověka, který podle mě absolutně, ale absolutně nepřemýšlí.

Včera měla moje teta čtyřicetiny (je to mámina švagrová, ne sestra). A jelikož je z dvojčat, byla zvyklá odjakživa slavit své narozeniny společně se svým bratrem - aspoň ty kulatiny. Jelikož je mi její bratr značně příbuzensky vzdálen, viděla jsem ho naposledy před deseti lety - přesně tak, na jejich třicetinách. Tehdy mi bylo osm, tak jsem lidi okolo sebe ještě nevnímala úplně do hloubky, nicméně tento člověk mi nemálo vytřel zrak, a proto mu s velkou chutí věnuji tento článek. Abych nebyla za mrchu, nebudu uvádět jeho pravé jméno, a tak mu říkejme třeba Mistr Arogance zkráceně jen Mistr.

Oslava se konala na chatě jejich rodičů. Byla to malebná vesnice s chatařskou oblastí, drobný domeček s ještě drobnějším dvorkem, na kterém se grilovalo, pobíhaly děti a dospělí si přiťukávali domácím vínem - idylka. Když jsme s rodiči a dědečkem přijeli, na místě už bylo opravdu hodně lidí. Teta, jako jedna z oslavenkyň, nás vřele přivítala a usadila nás do rodinného kruhu. Pan Mistr se první půl hodinu ani neukázal. Když už vylezl z dřevěné chaloupky, ani nás nepozdravil, dokonce se na nás ani nepodíval.

Nutno podotknout, že ani manželka zmiňovaného pana Mistra není žádný med. Na jednu stranu musím uznat, že je docela milá a oproti svému drahému má i něco, jako společenské cítění. Ovšem na stranu druhou je nesnesitelně infantilní. Ustavičně do vás hustí detaily z porodu (ten poslední proběhl před šesti lety) a kraviny o "díře v břiše", povolené děloze a další libozvučné věci, co vám zajisté zpříjemní oběd - a to všechno nadšeným tónem, jak je to vlastně všechno super. Můj obecný názor na děti znáte, ale smutno dodat, nejpřívětivější část té jejich skvělé famílie byli jejich tři syni, kterým není ani deset (nebo možná těch deset to bude).

Takže první část celého toho divadla byla píseň, kterou složila již zmiňovaná infantilní dáma se svými dětmi. Bylo to taková óda na naše oslavence a všichni zde přítomní (včetně nás) byli nuceni zpívat za doprovodu na nástroje kapely jejich tří dětí. Uznávám, bylo to milé. Ale myslím si, že mnohem milejší by bylo, kdyby tuto část zpracovala pouze dotyčná část rodiny. Přijde mi totiž lehce pokrytecké opěvovat krásu, intelekt a skvělou povahu někoho, koho ani neznám (a po pár hodinách zjištění, že bych radši ani znát nechtěla).

Teď se ovšem dostáváme k opravdové perličce, a to k reakci pana Mistra. Očekávala bych, že když se mi moje rodina snaží udělat hezký den a složí mi píseň, řeknu něco, jako děkuji. Ovšem toto slovo zná zjevně jenom "hodné" dvojče - a to moje teta. S úsměvem poděkovala a pochválila i lehce falešnou hru na rozvrzané housličky těch malých kluků. Jejich otec - pan Mistr, řekl přesně tohle: "Tohle bylo teda vážně strašně nečekaný. Děláte to každej rok a už od rána jsem znal i melodii, protože tady na zahradě pořád někdo cosi vrzal." Vážně tleskám. On totiž náš pan Mistr je DéÓCé.,ÍeNGé., PéHáDé., CéeSCé. nebo co všechno a je na to nesmírně hrdý. Já bych na to řekla jen eeL. Já nesmírně obdivuji vzdělané lidi. Sama bych to někdy chtěla dotáhnout aspoň na ten doktorát, ale čeho si na lidech cením ještě víc, než shluku písmen před jménem je sociální cítění. Já být jeho nejmladší dcerou asi bych se na místě rozbrečela.

Druhá perla v pořadí je blahopřání.
Jak se to obvykle dělává, celá rodina zformovala kilometrovou frontu před oslavenci, předávali se dary a vřelá přání. Teta všechny objala, popřípadě políbila a slušně poděkovala, jak taky jinak. Jenže náš pan Mistr zásadně nepodává ruce lidem, kteří jsou podle něj "podřadnější" než on sám, a tak jen chladně odpověděl "děkuji předem" a objal jen svou sestřenici a nejmladšího syna. Vlastní rodiče, dvě starší děti a jeho žena si vysloužili možná pohled otráveného pitomce.

Třetí perla, která mě asi vytočila nejvíc, bylo rozbalování darů.
Vždycky se střídala tetička s panem Mistrem, jak už to u dvojčat bývá zvykem. Téměř každý tetin veselý komentář typu "Jé, koukejte, já dostala poukaz na masáž" komentoval asi takto: "No a co? To já mám taky. A ještě blíž k baráku. To moje je rozhodně lepší, žabaři." Opět tleskám. Po tom, co dostal jakýsi přístroj na grilování, se znovu bez jakéhokoli díky ozvalo jen: "Tohle? Děláte si srandu? Já griluju nejlíp, vždyť jste to chutnali. Tuhle cetku nepotřebuju, já si to udělám sám tak, jak se to má." V tuhle chvíli jsem měla chuť k potlesku přidat konfety. Další potěšení nás čekalo v podobě psaných blahopřání. Jak už jsem říkala, teta je o pár minut starší, takže je četla první. Přečetla básničku, kterou jí složila moje máma a vesele i naše jména na konci. Panu Mistrovi jsme ani nestáli za to, aby naše jména vyslovil. Řekl pouze: "Mám tu přání s králíkem od stejných a již zmiňovaných autorů". Ne, že by ho vůbec otevřel. Vrcholem všeho bylo, když jsme oběma oslavencům koupili "kreditní kartu" (vtípek, na kterém bylo napsáno něco ve smyslu "karta na jeden milion splněných přání, výběr možný pouze s dobrou náladou"). Pan mistr tu svoji zahodil ještě před tím, než ji stihl vůbec ukázat zabalenou. Ještě že jsem seděla na houpačce, jinak bych už toho idiota přetáhla židlí.

Poslední perla se odehrála až k večeru, což mě donutilo sbalit se a odejít. Asi tak, jak to udělal sám Mistr.
Jak už jsem zmiňovala, jediný člověk, ke kterému se aspoň troch uchoval slušně, byla jeho sestřenice a nejmladší syn. Když ti dva ještě se synkem té sestřenice odešli na krátkou procházku, aby se trochu zahřáli (byla tam docela zima), pan Mistr se vynořil z toalety se slovy: "Kde jsou všichni???" Všichni? Vážně? Kvůli němu se tu sešlo přes dvacet lidí, a jakmile odejde jediná osoba s dětmi, znamená to, že je tu naprosté liduprázdno? Ještě jednou - vážně?! Rozčíleně popadl bundu a zabručel něco ve smyslu "Jdu za nima" a zmizel.

Hned, jak se po něm zaprášilo, explodoval mi mozek. Měla jsem chuť ho přejet autobusem. Opravdu. Byla jsem vytočená do běla. Ten člověk si absolutně ničeho neváží, na všechny se tváří, jako by byli největší odpad, pořád má hloupé či jedovaté poznámky, jak k relativně cizím lidem, tak i k vlastní rodině. Pro mě je to úplný hlupák, který vyloženě nepřemýšlí, že by svým chováním mohl někomu ublížit. Může mít titulů plnej zadek, ale pro mě je tím největším odpadem on. Sice mě teta se svou infantilní švagrovou chvíli přemlouvaly, "ať zůstanu ještě na ty hermelíny", ale já toho měla právě dost. Zkažené odpoledne od úplného vola.


Téma týdne: Jak nepřemýšlet
 

2 people judged this article.

Comments

1 Anička Anička | Email | 23. august 2015 at 22:01 | React

Páni, to je, hmm, idiot je slabý slovo. Kdybych šla někomu na narozeniny a nepozdravil mě tak bych byla už na začátku oslavy děsně otrávená :D Nechápu jak můžou být někteří tak nevděční. To s tou písní, grr, jak tohle může někdo říct? Děti se snaží, manželka taky a všichni kolem taktéž a on toto? Už jen po přečtení tvého článku jsem na něj naštvaná i já :D Ale aspoň jde vidět u tvé tety, že je určitě rodiče museli oba učit takové to 'darovanému koňovi na zuby nehleď'. Fakt si ty řeči mohl odpustit. Kdybych byla na tvém místě, tak taky nečekám na hermelíny a jdu, protože přítomnost takových arogantních pitomců dokáže opravdu zkazit náladu. Doopravdy škoda slov na takového člověka..

2 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 23. august 2015 at 22:08 | React

[1]: Jé, ty jsi zpět? :)) .. Přesně tak souhlasím .. musela jsem se trochu vyvztekat ... jsem ráda, že někdo sdílí můj rozhořčený názor :D

3 C. C. | Web | 23. august 2015 at 23:03 | React

On totiž náš pan Mistr je DéÓCé.,ÍeNGé., PéHáDé., CéeSCé. nebo co všechno a je na to nesmírně hrdý. Já bych na to řekla jen eLÓeL. :D  :D  :D  :D
parádní článek  a design chválím,protože mě absolutně zaujal 8-)

4 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 23. august 2015 at 23:21 | React

Co na to víc říct :D .. jinak moc ti děkuji, snažila jsem se :)))

5 Hanyuu Hanyuu | Web | 24. august 2015 at 9:15 | React

Aspoň že je to idiot s titulem, tudíž se dá říct, že aspoň něco dokázal. To neomlouvá, že je to idiot.
Máme v rodině ale individuum podobného ražení (můj bratranec), a to má učňák, ve třiceti vyžírá maminku a ze svých vydělaných peněz nedá na nic ani korunu, jen si na nich sedí jak slepice na vejcích a je tak arogantní, že jen ho vidím nebo slyším jeho hlas, vzala bych ho něčím pořádně těžkým po hlavě a pak ještě a znova a znova, až bych ho musela zahrabat někde v lese. :D
Ale máš dobrý, že ty toho od vás vídáš tak málo, já se s ním vidím skoro každý den.

6 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 24. august 2015 at 9:26 | React

[5]: Tak to věřím. Mám podobného známého, naštěstí ho taky nevídám. Tito lidi mi akorát dokážou zvednout tlak :)) . Já netvrdím, že nic nedokázal. Já dokonce i tvrdím, že není hloupej, že je vzdělanej a že může být i dobrej v tom, co dělá ... Ale jako lidská bytost je pro mě úplná nula ... jelikož takto se vážně chovají zoufalci :)

7 mJ mJ | 24. august 2015 at 10:50 | React

no tak to fakt LOL :D můžu být ráda, že nikoho takového neznám. A ty vlastně taky moc ne, nebo jo? netuším, ale když to bylo po deseti letech..

8 Allex Allex | Email | Web | 24. august 2015 at 13:11 | React

O_O Je mi líto těch lidí kolem něj, co se tak snažili dát mu něco hezkého zazpívat mu a pěkně poblahopřát. Vůbec se divím, že na tu oslavu dorazil, když se mohl vidět jen se "všema". Je  dobře, že aspoň teta je slušněji vychovaná. :) Z takových lidí jako je mistr je mi špatně. :-| Kdybych byla na tvém  místě, tak by mě tam drželo asi jen hezké vychování a abych nezklamala tetu. Myslím, že víc už k tomu ani říct nemůžu, jsem z toho akorát rozčílená.

9 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 24. august 2015 at 14:31 | React

[7]: Jen lehce, ale hlouběji bych snad ani nechtěla :)

[8]: Jo, přesně ... Taky jsem tam jela hlavně kvůli tetě, abych potěšila aspoň ji :)

10 Nelogična Nelogična | Email | Web | 24. august 2015 at 19:03 | React

Páni. Doteď jsem myslela, že nemám žádné sociální cítění. Očividně mám. Pan Mnoho_titulů je fakt na facku.

11 Kelíns Kelíns | Web | 24. august 2015 at 20:16 | React

Všude jsou blbci, aspoň se můžeš utěšovat, že ho nevídáš moc často.
Ten nápad s "kreditní kartou" je moc hezký mimochodem :)

12 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 24. august 2015 at 21:50 | React

[10]: Děkuji .. plně souhlasím :)

[11]: Aspoň tak no :) .. máma ji někde sehnala :)), díky

13 the lizz. the lizz. | Web | 25. august 2015 at 17:59 | React

no, někdy platí rovnice - čím víc titulů, tím větší debil. tenhle člověk mi je z tvýho popisu fakt děsně nesympatickej, chudák jeho sestra!:D

14 Sugr Sugr | Email | Web | 25. august 2015 at 18:55 | React

Jo! Člověk žasne nad lidskou blbostí! ;-)

15 Laura. Laura. | Email | Web | 25. august 2015 at 22:42 | React

Presne takýto typ chrapúňov poznám, a väčšinou tí najvyštudovanejší sú najviac uderení. Keď je niekto nenormálne dôležitý, a popritom sa chová ako úplny primitív, to ma dokáže tak neskutočne vytočiť, že pením ešte týždeň. :D Podobne dôležité bývajú aj pracovníčky na úradoch.. No, ber to tak, je to hlupák a ako sa hovorí "aký daj, taký vráť." Jeho to dobehne.

16 vendy-novinky vendy-novinky | Email | Web | 25. august 2015 at 22:59 | React

Jeden pán je taky zlej, ale o proti tady tomu... Je to úplný andílek :D Nemám ráda lidi kteří si neváží ani dárků, kdyby řekl alespoň "děkuju"... Já by jsem z tý oslavy odešla asi už dávno a obešla by jsem ho velkým obloukem :D :-)

17 Heaven Heaven | Email | Web | 26. august 2015 at 14:49 | React

Páni, takovýho pitomce už bych rovnou vykopala z domu. Chudáci ti lidi kolem něho...

18 Sarabessa Sarabessa | 27. august 2015 at 17:48 | React

Divím se, že jsi to vydržela +- v klidu. Já bych se mu po jeho třetí blbosti snažila slovně naznačit že si má vážit dárků. Nemám moc ráda ty lidi, kteří dárky přejedou pohledem a řeknou něco ve stylu "To snad nemyslíte vážně? Takovou kravinu?". :-?

19 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 28. august 2015 at 8:42 | React

[13]: No, to platí jen někdy . Já si vzdělaných lidí vážím :) .. ale on je prostě debil ... :D

[14]: Přesně tak :)

[15]: Obecně lidem nepřeju nic zlýho, ale je fakt, že by si to zasloužil

[16]: Souhlasím :D

[17]: Bohužel, nebyla jsem v té pozici ... hlavně mě udivilo, kolik lidí ho toleruje

[18]: Jo, to taky nesnáším. Však on je taková chodící neslušnost..

20 womm womm | Email | Web | 1. september 2015 at 16:26 | React

Super napísané, ale pri čítaní som bol normálne nahnevaný aj ja :-D  :-D Holt, niektorí ľudia si nevidia ďalej ako na špičku nosa.

21 omgel omgel | 12. september 2015 at 7:41 | React

Já bych to nezvládl... Máš můj respekt, musíš být neskutečně trpělivá... Kdybych dal někomu dárek a on by řekl že tuhle "cetku" nepotřebuje tak bych ho poslal někam...:/ Ještě jednou, máš můj obdiv a taky super blog ;)

22 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 12. september 2015 at 8:41 | React

[20]: Děkuju moc! :D Za chválu i za pochopení :) ... plně s tebou souhlasím :D

[21]: Děkuju ... trpělivost mi občas hapruje, ale ten den jsem se docela držela :D

23 Blásínek Blásínek | 12. september 2015 at 10:32 | React

To jako fakt?? O_O To mě totálně dostalo, copak někdo normální může něco takového udělat? Souhlasím s tebou s tím autobusem, můžu se přidat? :-D Vypadá jako takový hajzl, že by si to skoro až zasloužil :-(

24 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 12. september 2015 at 12:06 | React

[23]: Bohužel, bohužel -_- ... určitě se můžeš přidat, budu jen ráda! :D :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama