close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vánoční TAG

19. december 2015 at 7:50 | Coneja |  Nesmysly

Zdravíčko, moji nejdražší conejáci! :))
Zas po (ehm, delší) době se tu s vámi vítám! Přichází ten čas, kdy vás bílé vločky šimrají na nose, bezdomovci se usmívají, nákupáky praskají ve škvech a maloobchodnící na trzích se vás snaží oškubat o poslední drobné. No krása :). Popravdě jsem si vánoční atmosféry letos moc neužila. Jediný můj čas venku je cesta do školy a zpátky, ale doufám, že se máte o něco lépe. Pojďme si zpříjemnit tento předvánoční čas zase jedním tagem ;)).

1) Jaký je tvůj oblíbený vánoční film?
Asi všichni z nás znají Vánoční koledu, Lásku nebeskou nebo Popelku. Můj nejoblíbenější film není moc známý svým názvem, ale určitě jste zaregistrovali písničku Cesta od Kryštofa a Tomáše Kluse. Film se jmenuje Křídla Vánoc. Je to taková pohádka pro dospělé o andělech. Líbí se mi zpracování a hlavně myšlenka. Jelikož celý film pojednává o jakési naději a pravém kouzlu Vánoc. Takže pokud jste ještě neviděli, opravdu vřele doporučuji! :)

2) Měl(a) jsi někdy bílé Vánoce
Ano! Rozhodně :). Bohužel už je to nějaký ten pátek. Bydlím v Brně, což je taková menší nížinka, takže ze zimy si toho moc neužijeme. Pamatuji si, jak jsem jako malá vždycky chtěla postavit obřího sněhuláka, ale to se mi povedlo asi až ve třetí třídě s kamarádkou, protože mámu vždycky tolik zábly ruce, že jsme uplácaly nějakého prcka po kotníky. Taky vtipná historka se sněhem (nebo spíš s jeho absencí) byla, když jsem příteli k Vánocům chtěla nafotit tematický kalendář. S kamarádkou jsme čekaly na sníh už od října, abychom mohli nafotit leden. No, nasněžilo jeden jediný den za celou zimu a kamarádka zrovna nebyla v Brně. Nakonec jsem musela použít fotky z minulých let, ale byla to psina ;).
Jinak mi sníh strašně chybí. Eskymáci teď musí mít dvacet výrazů pro nic :(.3) Kde obvykle trávíš vánoční prázdniny?
No, to je velmi zapeklitá otázka ;). Bez rodičů si Vánoce nedokážu představit, takže rozhodně doma v rodinném kruhu. Nicméně s přítelem rádi navštěvujeme různá místa a známé, takže je to vcelku proměnlivé. Většinou jedeme na chvíli k jeho rodičům, ke známým do Německa, nebo jsme jen tak spolu doma v pelíšku, ale Štědrý den se samozřejmě slaví u našich a někdy přijede i dědeček :).


4) Jaká je tvá oblíbená vánoční písnička?
V tom mám docela jasno :). Moje asi úplně nejoblíbenější je staroanglická God Ye Merry, Gentleman. Nicméně mám strašně ráda i španělské koledy jako Campana sobre Campana a Mi Burrito sabanero :).

5) Umíš vyjmenovat všechny Santovy soby?
Jelikož až lehce platonicky a zoofilně miluji Rudolfa a samozřejmě pohádku o něm, můžu hrdě říct, že ano! Je to tedy - Švihák, Tančík, Skokan, Lišoun, Komet, Kupid, Dárce, Plyšoun a Rudolf. V češtině. Anglicky tedy - Dasher, Dancer, Prancer, Vixen, Donner, Blitzen, Cupid, Comet a Rudolph.

6) Na jaké vánoční tradice se letos nejvíce těšíš?
Já jsem taková spíše netradičně tradiční. Svoji oblíbenou tradici jsem si splnila už před pár týdny. Každý rok prvního prosince, na svůj svátek, zdobím malý umělý stromeček, který máme u přítele (než jsme se poznali, byl u mě v pokoji u rodičů). Vždycky si k němu pouštím Smoke on the Water od Deep Purple. Já vím, já vím. - není na tom absolutně nic vánočního, ale je to tradice. A já ji prostě mám ráda :). Jinak na Štědrý den máme také jednu takovou tradici. Zapalujeme čtyři svíčky - modrou (zdraví), červenou (láska), bílou (štěstí) a zelenou (peníze). Jsou stejně vysoké a ta, která první uhasne - toho budeme mít v příštím roce nejvíce ;).

7) Je tvůj vánoční stromeček živý nebo umělý?
S rodiči máme každoročně živou jedličku (někdy i smrček). Letos jsem se bohužel výběru nemohla zúčastnit, jelikož mi bylo řečeno od přítele, že máma jede ve předu, on bude řídit, na zadní sedadlo se natáhne jedle a já bych měla místo tak možná v kufru nebo na střeše :D. Jinak, jak už jsem zmiňovala, ve svém bytě mám jenom drobný umělý strom.8) Jaké je tvoje neoblíbenější vánoční jídlo nebo sladkost ze všech?
Linecké cukroví! Mňam, za to bych byla schopna prodat africké nemluvně. Nikdo ho neumí tak skvěle jako moje maminka. Proto je občas docela náročné ukrýt ho tak, aby vydrželo do Vánoc :D.

9) Buď upřímný/á - raději dáváš dárky nebo dostáváš?
Bude to znít až neuvěřitelně, ale opravdu raději dávám. Jako malá jsem samozřejmě radši dostávala, ale čím jsem starší, tím víc to mám právě naopak ;). Hodně si potrpím na osobní záležitosti, tudíž své blízké pár měsíců pozoruji a poslouchám a v hlavě se mi formuje ten nejúžasnější dárek, který vždycky ten dotyčný dostane. Nikdy se mi nestalo, že by byl někdo zklamán. Opravdu mě tohle naplňuje tolik, že i po radostném rozbalení si něčeho hezkého, jsem pořád šťastná za své blízké.

10) Jaký nejlepší dárek jsi kdy dostal/a?
I po dlouhém přemýšlení opravdu netuším. Pravděpodobně to bude sex pod vánočním stromečkem, protože na to se jen tak nezapomíná ;).

11) Jaké je tvé vysněné místo, které bys o Vánocích chtěl/a navštívit?
Já ani popravdě nevím, jestli bych chtěla. Výlety plánuji spíš na Silvestr, ale o Vánocích by se podle mě lidé měli držet doma hezky s rodinou. Letos to ale bohužel vypadá na vánoční výlet do víru maturitních otázek :/.


12) Jsi dobrý/á v balení dárků nebo jsi na tom špatně?
Principiálně nějaké to balení asi zvládám :D. Nicméně nikdo nemá na moji maminku, která je schopna udělat z kusu stužky a balícího papíru naprostý skvost, takže to mi trochu sráží sebevědomí :D. Jinak jsem takový průměr, ale pod stromečkem to vypadá hezky ;).

13) Jak jsi přišel na pravdu o Santovi (Ježíškovi)?
Tak u mě tedy dárky nosil vždy Ježíšek. No, docela jednoduše. Bylo mi asi šest. Když k nám "Ježíšek přicházel", vždycky mě babička zavřela do pokoje, že si se mnou chce "hrát". No já byla asi moc inteligentní dítě. Tvrdila jsem jí, že je to nefér, že děda, máma i táta Ježíška uvidí, jen já budu s babičkou zavřená. Řekla jsem jí, že bychom za nás měly bojovat! Pár dní po Štědrém dnu jsem tohle říkala mámě. Řekla jsem jí, že je to prostě časově nemožné, aby to Ježíšek zvládl a že i přes všechna kouzla ty dárky nemůže darovat osobně, jak všichni říkají a že vloupání se do cizího domu je zločin. Máma mi jen lehce poklepala na čelo a řekla mi pravdu :D. Vůbec jsem z toho nebyla zdrcená, naopak, měla jsem radost, že jsem natolik chytrá, že mi ty okolnosti došly i bez rodičů a že jsem ZASE MĚLA PRAVDU! :D


Tak doufám, že se vám Vánoční TAG líbil :). Já jsem si jeho vyplňování moc užila, a proto bych tento zážitek chtěla dopřát i svým oblíbeným blogerům.

Nominuji Allex, Aničku, BelluMe a Heaven. Tag samozřejmě může vyplnit kdokoliv, a pokud tak učiníš, budu ráda, když se mi ozveš a já si budu moct počíst ;).

Přeji nádherné svátky!!

Vaše CONEJA ;))
 

1 person judged this article.

Comments

1 Heaven Heaven | Web | 19. december 2015 at 9:45 | React

Ok, to zní zajímavě, pokusím se to ještě do vánoc vyplnit :)

2 Amazonka Amazonka | Web | 19. december 2015 at 10:50 | React

Sex pod vánočním stromečkem? Boží

3 Rory Rory | Web | 19. december 2015 at 12:01 | React

Taky umím vyjmenovat všechny vánoční soby! :D Ale v aj. :D

4 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 19. december 2015 at 12:22 | React

Tak můj nejoblíbenější film je také Popelka a Vánoční polibek, ten jsem si fakt oblíbila :3

Vánoce na sněhu...už si opravdu nepamatuji, kdo to bylo naposled.

Moje jediná vánoční tradice je, že nic nejím a jednou jsem si udělala lodičky z ořechů. A hodně se mi líbí ty svíčky, o tom slyším poprvé :-)

Balit dárky neumím, neuměla jsem to nikdy :-D Vypadá to vždy otřesně, ale ráda si s tím pohraju a dělám všelijaké tvary :-D

Také dárky raději dávám, bude to tím, ,že jsem starší. Cože? Sex pod vánočním stromečkem? hehe, tak na to se určitě nedá zapomenout :-D

Heheee, tak ta tvá událost se mi fakt líbí :-D Já jsem také říkala, proč oni ho vidět můžou a já ne :-D Mě zavřeli do pokoje a já čekala na zvoneček. A jednou jsem si řekla, že ho chci vidět, tak jsem se koukala klíčovou dírkou a viděl jsem, jak tam všechny dárky nosí máma, táta a brácha :-D zklamaná jsem nebyla, ani jsem jim neřekla, že vím pravdu :-D

5 Lenuš Lenuš | Web | 19. december 2015 at 15:47 | React

Ty jo, s těma Santovo sobama si mne fakt dostala, já znám jenom Rudolfa :D

6 Crazy Jull Crazy Jull | Web | 19. december 2015 at 15:48 | React

My máme vždycky umělý stromeček, abychom nemuseli zbytečně uklízet. Navíc i tak skončí kvůli našim kočkám většinou na zemi. :D
-CrazyJull

7 Ter. Ter. | Web | 19. december 2015 at 18:19 | React

Na Křídla Vánoc se chystám už jakou dobu. Pořád ale není ta správná příležitost nebo nálada. Snad časem. :-)

Jinak se mi hrozně líbí ta tradice se svíčkami a vůbec ten význam. Prostě paráda.

Snad nikdy jsem nepotkala dítě, které by bylo ze zjištění, že Ježíšek neexistuje, upřímně zdrcené (upřímně, protože mě lidi štvou s tím rádoby naštvaným a překvapeným tónem "on Ježíšek neexistuje??). Je hrozně moc lidí, co nadávají, že taková velká lež dětem neprospívá, ale já si myslím, že je to naprosto v pořádku. Byla jsi chytré dítě. :D

8 Ter. Ter. | Web | 19. december 2015 at 18:20 | React

A málem bych zapomněla, děkuji za nominaci v komentáři. Hned po přečtení jsem se do psaní TAGu pustila a hrozně si to užila. :D Zítra ho zveřejním.

9 Anička | sova-na-fetu.blog.cz Anička | sova-na-fetu.blog.cz | Email | Web | 19. december 2015 at 21:22 | React

Vždycky mi balení dárků šlo, ale letos vůbec :D Soby vyjmenovat opravdu neumím :D

10 vendy-novinky vendy-novinky | Email | Web | 20. december 2015 at 17:51 | React

Ups :D Dnes jsem taky vydala Vánoční TAG a nevěděla jsem že ty včera :D  
Nechápu jak si můžeš zapamatovat jména těch sobů, já si nepamatuju ani jednoho :D :D

11 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 20. december 2015 at 19:49 | React

[1]: Budu moc ráda :))

[2]: Naprosto ;))

[3]: I to stačí ;)

[4]: Díky za super příspěvek! :) Já jsem se balit dárky taky učila roky :DDD

[5]: Díky ;) ... mám to v hlavě už od mala ;)

[6]: Jo to docela chápu, ae i ten nadělá docela binec :D

[7]: Rozhodně se na to mrkni, jinak díky, že se zúčastníš :))

[9]: Jak je to možní? špatný papír? :D

[10]: Ráda se podívám :))

12 Allex Allex | Email | Web | 21. december 2015 at 14:05 | React

Tak to je super! Ty vánoční písničky neznám, ale jsou pěkné! ;))
A nebude vadit, když to vyplním po Vánocích? Já to jaksi asi nestíhám. :-D :))
A u mě bude celkem zajímavá poslední otázka, jelikož jsem se Ježíška nechtěla vzdát. :D :))

13 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 21. december 2015 at 19:40 | React

[12]: Určitě to nebude vadit, ráda si počtu ;))

14 Sárča Sárča | Web | 23. december 2015 at 16:12 | React

Křídla Vánoc - skvělý film, po dodívání jsem zůstala koukat pomalu s otevřenou pusou..:D :) Ale já si tedy Vánoce nedokážu představit bez tradiční Lásky Nebeské:)
Zajímavý, ale zase dost origoš "dárek", to se vám musí nechat :D
A to zapalování 4 svíček se mi moc líbí, hezká tradice:)

15 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 2. january 2016 at 10:41 | React

[14]: Jojo, ten film je geniální :))
Mě popravdě Láska Nebeská moc nezaujala . jako není to špatné, ale rozhodně z toho nesedím na zadku :)))

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama