close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

April 2018

Kresba - "They won"

29. april 2018 at 13:30 | Coneja |  Artsy
Zdravíčko milí conejáci,

po nějaké době zase přidávám další kresbu do své sbírky. Poslední dny jsou peklo - všechno se motá kolem školy a učení a já opravdu nedokážu vnitřně pochopit, jak jsou všichni ostatní spolužáci (a jiní studenti) tak strašně v klidu a v pohodě. Neustále vidím fotky z výletů na sociálních sítích, večery plné klubů a alkoholu a milion dalších "sluníčkových" příspěvků o tom, jak je život krásný. Nesmírně jim tohle závidím, protože já se topím zavřená na kolejích, po případě doma, se staženými žaluziemi, knihy ke zkouškám s sebou nosím, i když si jdu udělat večeři ... už zase začínám slábnout - cítím to.

A protože je tohle období šílené - je čas na šílený obrázek..


Přelud

16. april 2018 at 11:47 | Coneja |  Téma týdne

Je to jako bych se topila, jen všichni kolem mě dýchají.
Jako bych zírala přes vodní hladinu nad kterou stojí spousta lidí, co jen nechápavě sleduje moji smrt. Natahuju ruku a snažím se prsty rozříznout ten vodní proud a dostat se výš, ale s každým pohybem klesám. Oni to vidí, ale nic nedělají. Nerozumí. Nechápou. Koukají.
Snažím se křičet o pomoc, ale nikdo mě neslyší. A ti, co mě slyší mi nepomohou. Sledují moje poslední minuty života. Můj mozek bojuje o přežití, ale část něj má chuť to vzdát a oddat se vodě v mých plicích. Bojovat? Nebo vzdát se? Každá setina mého zaváhání mě přibližuje k nezvratnému konci. Nevím, co mám dělat, jsem zmatená. Chce se mi plakat, ale vím, že to teď nemohu udělat. Nemohu, protože bych se vysílila ještě víc a stále nedokážu uvěřit, že bych se teď měla úplně vzdát. Na konec se jeden z pozorovatelů nakloní. Rozlišuji jeho rysy přes vlnící se vodu. Podává mi ruku a když se mě konečně dotkne, sevře ji jen lehce. Vnímám svůj chlad, jak se mi krev odlévá z periferií těla. Je tolik klidný, tiše se modlím, aby mě zachránil. Stisk se postupně zpevňuje. Cítím pocit úlevy, radost.
"Přijďte příště, slečno." Usměje se a vmžiku mě pouští.
Potápím se zpátky do temnoty a s posledním výdechem sleduji jeho kamennou tvář.

Téma týdne: Když zavřu oči

Linkin Park - Numb - Cover

7. april 2018 at 12:43 | Coneja |  Covery
Zdravíčko milí conejáci.
Minulý týden jsem si zapomněla kytaru doma a nevzala si ji na koleje. Tak moc mi chyběla, že jsem se rozhodla hned po příjezdu domů natočit další cover. Tentokrát písničku Numb od skvělé a ikonické kapely Linkin Park. Nyní se jedná o cover bez takzvaného "backing tracku" a přidala jsem i svůj zpěv :). Doufám, že vás zaujme ;).Děkuji všem, kdo se podíval! :))
Not a pro - just a lover.

Vaše Coneja :)

Svodidla - 27. díl - POSLEDNÍ KAPITOLA

6. april 2018 at 15:30 | Coneja |  Svodidla

Zdravíčko milí conejáci :),
Konečně tu máme - po 3 letech (!!) poslední díl povídky Svodidla. Její psaní jsem si moc užila a doufám, že jsem tím zabavila aspoň několik z vás. Bude mi to chybět, ale doufám, že brzy přijdou nové nápady ^^.

Svodidla - 26. díl

4. april 2018 at 15:30 | Coneja |  Svodidla

PŘEDPOSLEDNÍ díl Svodidel, užijte si ho :)

Svodidla - 25. díl

2. april 2018 at 15:30 | Coneja |  Svodidla

Posledních pár kapitol a jsme u konce! 25. díl Svodidel

Green Day - American idiot - Cover

1. april 2018 at 20:21 | Coneja |  Covery
Zdravíčko milí conejáci,

Učinila jsem poněkud velké rozhodnutí a ráda bych se o něj s vámi podělila - i s jeho následky ;).

Jak mnozí z vás vědí - miluji umění a ráda jej provozuji - kreslení, psaní, hudba .. a tak dále. Jednoduše mě to baví. Sdílela jsem s vámi hodně - svoje povídky, svoje kresby a dokonce i spoustu osobních věcí. Chtěla bych s vámi ale sdílet ještě něco dalšího. Svoji hru na kytaru. Nastává však jeden problém - skoro tři a půl roku jsem jen "Coneja" na internetu. Holka, která píše a kreslí, ale kdo vlastně jsem? Kdo ví? Rozhodla jsem se zveřejnit cover svojí oblíbené pésničky, ale nezveřejňuji tím jenom pouhou melodii a nadšení - zveřejňuji tím i svoji tvář.

Výdycky jsem na blogu chtěla být anonymní, a proto jste nikdy neviděli moji fotku v menu, jako to má mnoho jiných blogerů. Nechci s tím přímo začínat - rozhodně neplánuji zvěřejňovat svůj instagram, osobní fotky, nebo házet sem tu zmíněnou fotku do menu - ale když hraji, byla by škoda vložit sem prázdný černý čtverec a nějaký ten zvuk. Aspoň si to myslím.

Doufám, že nadále zůstanu jen ta obyčejná holka na internetu, protože tímto krokem nic víc zásadně měnit nechci.

Pojďme se však přesunout k onomu coveru :).

Na elektrickou kytaru hraji teprve od prosince 2017, proto prosím nebuďte příliš kritičtí. Nejsem profesionál, jsem jen milovník :). Doufám, že si skladbu užijite :).


A teď o mě zase víte o kousíček víc :)

Vaše Coneja :)