close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Svodidla - 26. díl

4. april 2018 at 15:30 | Coneja |  Svodidla

PŘEDPOSLEDNÍ díl Svodidel, užijte si ho :)


Co mě tu drží? Proč bych tu měla být? K čemu to je? Říkala si Veronika jednoho rána po několika měsících. Ondřej si mezitím našel jinou slečnu, jak se dozvěděla Veronika z jeho Facebooku, kde ona zmíněná neustále přidávala fotky plné zamilovaných polibků. Tomáš randil se svou novou přítelkyní a vypadali spolu šťastně. Veronika si přála utéct. Někam hodně, hodně daleko. No, proč ne, řekla si. Za tu dobu si docela slušně vydělala a přemýšlela, že by si udělala několikaměsíční výlet do zahraničí. Třeba zapomene na všechny problémy. Zpočátku si najde nějaký hotel, časem se uvidí. Třeba získá práci a zůstane tam. Všechny její jistoty se stejně zbořily, tak proč nejít po něčem hlavou napřed. Zajistila si práci ve španělsku. Hradili jí ubytování, ale o to dostávala nižší plat. Byla ve finále docela ráda, aspoň si pročistí hlavu.
Jednoho odpoledne si šla nakoupit. Byl pěkný slunečný den a Veronika poslouchala svojí oblíbenou hudbu. Sluchátka na uších a klid v duši, jak se říká. Cítila se o něco vyrovnaněji než předtím. Sice občas myslela na to, co asi dělá Tomáš nebo Ondřej, vzpomínala i na svoje rodiče, kteří ji intenzivně psali. Ale bylo jí líp. Definitivně.
Procházela se parkem a užívala si zpěv ptáčků okolo. Lehký vánek jí hladil po ramenech, vůně čerstvého pečiva z trhu jí šimral pod nosem a ona si vesele kráčela dál. Hudba lahodila jejím uším, chtělo se jí chvílemi tančit. Všechno kolem jako by se pohupovalo do toho příjemného rytmu, přičemž z pohledu třetí osoby to byla jen normální holka chodící po parku. Po hmatu si zkontrolovala drobné ve své kapse a přemítala, co si dneska udělá k večeři. Byl to obyčejný den, ale přece byl nakonec dnem klíčovým.
Zamyšlená Veronika přecházela veselým krokem bránu parku a v tom momentě se jí zasekla písnička v telefonu. Vytáhla jej a s tichým lamentováním pokračovala v chůzi. A najednou rána, tma a úplné ticho.

Pokračování příště

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Black Strange Black Strange | Web | 4. april 2018 at 15:44 | React

O_O

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama