close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Svodidla - 27. díl - POSLEDNÍ KAPITOLA

6. april 2018 at 15:30 | Coneja |  Svodidla

Zdravíčko milí conejáci :),
Konečně tu máme - po 3 letech (!!) poslední díl povídky Svodidla. Její psaní jsem si moc užila a doufám, že jsem tím zabavila aspoň několik z vás. Bude mi to chybět, ale doufám, že brzy přijdou nové nápady ^^.


V ten osudný den Veroniku srazilo auto. Ve chvíli, kdy svírala telefon v ruce a soustředila se na zaseknutou píseň, nevšimla si, že přechází silnici a zpoza rohu se vyřítilo modré auto, které se střetlo přímo s jejím bokem. Lidé se kolem ní začali sbíhat, koukali a byli zvědaví. Veronika spatřila jen několik stínů mihotajících se nad její hlavou, ale potom se stíny proměnily v jeden - v Tomáše. Usilovně jí líbal na rty a Veronika ihned poté vydechla navždy. Ve skutečnosti to byl pouhý přelud z bolesti a Tomáš si mezitím užíval čas se svojí přítelkyní a přáteli společně v Česku. Pro Veroniku to však byl poslední moment, který si užila před smrtí - aspoň, že byl krásný.
Její rodiče byli nešťastní a logicky ztrátu své dcery nesli velmi těžce. Na pohřbu se však objevil i Tomáš. Byl tu sám a nepřítomně posedával před sálem. Před kremací bylo Veroničino tělo vystaveno v hale, která se nacházela těsně před kremační místností. Plačící rodina se s ní naposledy rozloučila a všichni se šli pomalu nachystat na obřad. Tomáš se zvedl a v rychlosti se šel na mrtvou Veroniku ještě naposledy podívat. Měla propadlé zavřené oči a prázdný výraz na rtech. Pohled se mu přesunul na její hrudník a Tomáš se snažil najít aspoň pozůstatky tepu jejího srdce, který tam ovšem nebyl. Chtěla začít nový život, chudinka, pomyslel si. Sice byla za sklem, ale přál si sevřít její ledovou ruku a alespoň ji obejmout na rozloučenou. Teď to bylo tak reálné - viděl ji před sebou. Mrtvou. Bylo to tak. Chlad, který se vznášel okolo pohltil Tomášovo tělo a měl pocit, jako by na chvíli zemřel také. Drobný funebrák se objevil ve dveřích a poslal Tomáše do obřadní síně. Byl čas. Čas posledního rozloučení.
"Budeš mi chybět." Pohlédl na ní naposledy a odešel ze dveří.

KONEC

 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama